Home / Gmina Oborniki Śl.

Category Archives: Gmina Oborniki Śl.

Feed Subscription<

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – INFORMACJE

Dnia 25 września (poniedziałek) na 5 godzinie lekcyjnej odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wchodzący w skład Szkolnej Komisji Wyborczej będą z urną wyborczą odwiedzać każdą klasę. Każdy uczeń dysponuje jednym głosem, który będzie mógł oddać na jednego z kandydatów: Tomasza Gawlika, Jacka Hejke, Bartosza Nędzyńskiego bądź Fabiana Woźniaka.

Głosować można tylko na jednego kandydata stawiając w kratce z lewej strony obok nazwiska znak "X" (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Postawienie większej ilości znaków "X" będzie oznaczało, że głos jest nieważny.  Każda karta do głosowania będzie opatrzona pieczęcią szkoły. Kandydat, który otrzyma największą ilość głosów zostanie Przewodniczącym Szkoły. Kandydaci, którzy otrzymają mniejszą ilość głosów kolejno zajmą miejsce Wiceprzewodniczącego i Sekretarza/Skarbnika.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Mateusz Błażków

Więcej »

III Marsz Nordic Walking Uniwersytetów Trzeciego Wieku „Poznaj Ziemię Obornicką”

Już po raz trzeci, pomimo niesprzyjającej dzisiaj pogody, odbył się pod patronatem Burmistrza Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa Marsz Nordic Walking Studentów Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Na to wydarzenie przybyło wielu członków oraz wielbicieli Uniwersytetów z całego Dolnego Śląska, którzy pokonali dzisiaj trasę z Dworca Kolejowego w Obornikach Śląskich do Urazu. Wszystkich zebranych powitali Burmistrz Arkadiusz Poprawa oraz Prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Atena" Pani Ewa Materny.

Więcej »

Powstaje nowy chodnik w Urazie!

Powstaje kolejny chodnik na terenie naszej Gminy. Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa wraz z Kierownikiem Wydziału Inwestycji i Remontów Andrzejem Małkiewiczem przyglądali się postępowi prac przy budowie chodnika wzdłuż ulicy Brzeskiej w Urazie. W ramach zadania, które jest współfinansowane w 50% przez Województwo Dolnośląskie zostanie położona kostka brukowa na odcinku 1070m, powstaną zatoki autobusowe oraz zostaną utworzone zjazdy do posesji.

Więcej »

Zbiórka Elektrośmieci

Szanowni Mieszkańcy ! Informujemy, że w dniu 30 września 2017r. (sobota) w godz. od 09:00 do 16:00 na terenie pakringu Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich zostanie przeprowadzony bezpłatny odbiór zużytego sprzętu AGD i RTV*

Oddać można m.in.:

 komputery, monitory ,drukarki
 sprzęt radiowy i telewizyjny
 lodówki, zamrażarki, kuchenki,
 pralki, urządzenia kuchenne itp.
 sprzęt zasilany na prąd i baterie

Miejsce zbiórki;

Parking przy Urzędzie Miejskim w Obornikach Śląskich. W trosce o środowisko zachęcamy do wzięcia udziału Urząd Miejski w Obornikach Śląskich, Firma AG-EKO

Więcej »

XLVII Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich

Przewodniczący Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich informuje,że na dzień  28 września 2017r. godz. 1700 została zwołana XLVII Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich. Sesja odbywać się będzie w Urzędzie Miejskim

Sala posiedzeń Urzędu Stanu Cywilnego. Porządek obrad XLVII Sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich przewiduje:

  1. Otwarcie obrad i sprawdzenie kworum.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z XLVI Sesji – 31.08.2017r.
  4. Informacje burmistrza.
  5. Sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Miejskiej.
  6.  Podjęcie uchwał:

 

1. W sprawie zmiany uchwały XXXVI/241/16  Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich

     z dnia 29 grudnia 2016r. w sprawie budżetu gminy Oborniki Śląskie na 2017 rok.

2. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Oborniki Śląskie dla obrębu Uraz.

3. W sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla części obrębu Morzęcin Wielki.

4. W sprawie rozpatrzenia skargi na działania Sekretarza Gminy Oborniki Śląskie.

 

  1. Informacje Przewodniczącej Rady.
  2. Interpelacje, zapytania i wnioski.

                                              

                                                                                              Przewodnicząca Rady Miejskiej

                                                                                              w Obornikach Śląskich

                                                                                              Agnieszka Zakęś

 

Więcej »

Uwaga awaria!

Informujemy, że od 21.09 - 22.09.17 r. część ul. Orkana (od skrzyżowania z ul. Kasztanową do bloków mieszkalnych numery 26-28) będzie zamknięta lub będzie utrudniony dojazd. Powodem jest awaria sieci elektroenergetycznej zlokalizowanej na ulicy Orkana. Informujemy jednocześnie, że dojazd do bloków mieszkalnych w tym czasie będzie możliwy od ulicy Wyszyńskiego. Ulica Kasztanowa będzie przejezdna. Za utrudnienia przepraszamy.

Więcej »

Kolejny etap przebudowy drogi do Jar zakończony!

Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa wraz z Kierownikiem Wydziału Inwestycji i Remontów Andrzejem Małkiewiczem przyglądali się efektom zakończonego kolejnego etapu remontu ulicy Akacjowej w miejscowości Jary. W ramach zadania została wykonana nowa powierzchnia asfaltowa o długości 500 m. Remont w całości został wykonany ze środków własnych Gminy Oborniki Śląskie. Przy okazji robót przy ulicy Akacjowej została wyremontowana ul. Dębowa w Jarach. 400 metrowy odcinek został zrealizowany przy 70% współfinansowaniu przez mieszkańców ulicy Dębowej. W najbliższych dniach zostanie wykonane wypełnienie ubytków masą bitumiczną dalszej części ulicy Akacjowej.

PONIŻEJ ULICA DĘBOWA:


Więcej »

Turniej Judo

Klub Judo Wilki Oborniki Śląskie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Obornikach Śląskich zapraszają na 5. Turniej Judo OKAMI CUP, który odbędzie się 1 października 2017 r. o godzinie 10.00 w hali sportowej przy ulicy Kownackiego. Więcej informacji znajduje się na stronie www.judowilki.pl

Więcej »

Scroll To Top