Home / Gmina Oborniki Śl.

Category Archives: Gmina Oborniki Śl.

Feed Subscription<

17.11.2017 – Gala podsumowująca 25. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa

W piątek 17 listopada w Opolu odbyła się uroczysta gala podsumowująca jubileuszową 25. edycję Europejskich Dni Dziedzictwa, które w tym roku realizowały hasło „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. W ramach EDD we współpracy ze... Więcej »

22.11.2017 – Wystawa „Najładniejszy ogród/ taras w gminie Oborniki Śląskie”

W najbliższą środę, 22 listopada 2017 o godz. 18.00 zapraszamy na otwarcie wystawy, dokumentującej wszystkie ogrody zgłoszone do konkursu na „Najładniejszy ogród/ taras w gminie Oborniki Śląskie”, zorganizowanego przez Urząd Miejski w Obornikach Śląskich. Wystawa prac... Więcej »

Przyznano nagrody dla organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa w województwie dolnośląskim!

Podczas uroczystej gali 17 listopada w Opolu odbyło się przyznanie nagród dla organizatorów wydarzeń w ramach jubileuszowej 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Temat przewodni tegorocznych EDD – „krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – to nawiązanie do kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” prowadzonej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Wyróżnienia otrzymało pięciu organizatorów EDD z województwa dolnośląskiego. Wśród nich znaleźli się:

1. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie,
2. Obornicki Ośrodek Kultury w Obornikach Śląskich,
3. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego we Wrocławiu,
4. Towarzystwo Przyjaciół Doliny Białej Lądeckiej „Kruszynka” w Starym Gierałtowie,
5. Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.
Obornicki Ośrodek Kultury w Obornikach Śląskich otrzymał nagrodę za zorganizowanie wystawy pt. „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”. Przedstawiono na niej prace plastyczne uczniów technikum z Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich.

zdjęcie: Sławomir Mielnik

Więcej »

Dolnośląska Gala Kolarska w Sobótce.

17 listopada 2017 r. Sekretarz Gminy Oborniki Śląskie Pan Leszek Pawlak w imieniu Burmistrza Obornik Śląskich Arkadiusza Poprawy uczestniczył w Dolnośląskiej Gali Kolarskiej w Sobótce, podczas której podsumowano sezon kolarski za rok 2017. Wspaniały wynik w mijającym roku uzyskał Oborniczanin Paweł Garczyk – zawodnik Obornickiego Klubu Rowerowego „OŚ Racing Team”, który za cały 2017 r. został drugim zawodnikiem Województwa Dolnośląskiego w swojej kategorii. Przypomnijmy również jego wielki sukces z tego roku, Paweł zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB w kategorii junior. Wyróżnieni zostali również za swoje osiągnięcia trenerzy Pawła, Państwo Paulina i Rafał Hebisz. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za następne sukcesy.

Więcej »

Wyjazd na spektakl do Teatru Polskiego

13-11-2017

Wyśmienicie spędziliśmy czas w towarzystwie znakomitych aktorów na spektaklu „Przepraszam, co Pan tu robi?”. Bardzo dobra, lekka komedia w sam raz na poniedziałkowy wieczór. Bardzo dobra obsada, a fabuła niebanalna! Świetny spektakl! 
Wyjazd finansowany w ramach projektu ASOS „Okolice Aktywnego i Zdrowego Seniora”

Więcej »

Piszą o nas

W najnowszym wydaniu obornickiego magazynu informacyjnego UM „Z pierwszej ręki” właśnie ukazała się relacja z tegorocznego Narodowego Czytania. Imprezę w naszym mieście przygotowała – już po raz piąty – Biblioteka im. Iwaszkiewicza – Obornicki Ośrodek Kultury. Przypomnijmy, że w tym roku w drodze głosowania do wspólnej lektury pod patronatem Pary Prezydenckiej zostało wybrane „Wesele” Stanisława […] Więcej »

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 15 listopada 2017 roku odbył się uroczysty apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich w sali Obornickiego Ośrodka Kultury zaprezentowali swoje talenty artystyczne  i muzyczne przed uczniowską bracią i nauczycielami naszej szkoły.

Akademia  przybliżyła nam historie naszego narodu, którą każdy Polak powinien pielęgnować. Zespół teatralny w artystyczny sposób ukazał naszą drogę do wolności i towarzyszące jej wydarzenia. Towarzyszyło przy tym bardzo profesjonalne i uroczyste budowanie nastroju przez prowadzących. Mądra i pouczająca recytacja wierszy przybliżyła uczucia towarzyszące ludziom, który przyczynili się do odzyskania niepodległości. Piękne i poruszające pieśni patriotyczne wykonane przez chór składający się z uczniów naszej szkoły stworzyły niepowtarzalny nastrój podniosłości i wzruszenia.

Na koniec apelu swój talent zaprezentował zespół muzyczny, który grając i śpiewając w nowoczesny, przyjazny i nieco rockowy sposób nawiązał do całego wydarzenia patriotycznego. W ciekawy sposób znane piosenki ,, Na falochronie'' oraz ,, Kocham wolność'' połączyli z patriotyzmem.

Uroczystość z okazji Dnia odzyskania niepodległości zakończyła się sukcesem. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Dla publiczności z pewnością była to ciekawa lekcja historii, o której każdy powinien pamiętać. Serdeczne podziękowania opiekunom całego przedsięwzięcia: pani Danucie Pawlaczek, pani Karolinie Król- Mazurkiewicz, panu Mateuszowi Błażków oraz  księdzu Jerzemu Lazarkowi złożył dyrektor szkoły – pan Rafał Szkwerko. Natomiast dekoracje przygotowały panie: Agnieszka Zgierska i Katarzyna Malik-Judzińska raz z klasami 1TA i 3TA.

Tekst: Adrianna Sienkiewicz klasa 2LOA

Zdjęcia: Kornelia Matusiak klasa 2LOA

Więcej »

Podpisano umowę na przebudowę ul. Parkowej w Obornikach Śląskich!

Podpisano umowę na przebudowę ul. Parkowej w Obornikach Śląskich!
W ramach zadania planuje się wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej na długości 300 metrów oraz 160 metrów chodnika z kostki betonowej. W końcowym odcinku drogi planowane jest wykonanie placu z kostki betonowej. Planowane zakończenie robót to koniec kwietnia 2018 r. Całkowity koszt prac to ok 490 000 zł. w całości finansowany z budżetu Gminy Oborniki Śląskie.

Więcej »

JEDNODNIOWA WYCIECZKA KLASY IT

Dnia 16 listopada 2017 uczniowie klasy IT wyjechali na kręgielnię do Wrocławia.  Głównym celem i założeniem wycieczki była  integracja zespołu klasowego i poznanie tej alternatywnej formy spędzania wolnego czasu. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze wspólną, świetną zabawą i zdrową rywalizacją.  Niektórzy uczestnicy wycieczki mogli pochwalić się satysfakcjonującymi wynikami,  dzięki czemu wzmocnili swoje poczucie wartości i  zaszczepili w sobie chęć powrotu na kręgielnię.

Kolejnym punktem wyjazdu było zakupowe szaleństwo w Magnolii, po którym spotkaliśmy się na wspólnym posiłku. W drodze powrotnej do domu wszyscy byli podekscytowani i wymieniali się przeżyciami  związanymi z wyjazdem. I  cóż...z bagażem dzisiejszych,  niezapomnianych wrażeń wracamy jutro do szkolnej rzeczywistości….

Więcej »

Zebrania z rodzicami

Serdecznie zapraszam na zebrania z rodzicami i konsultacje, które odbędą się:


 1. Dla klas Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego dnia 20 XI 2017 roku (w poniedziałek) o 17:00 w budynku szkoły przy ulicy Wrocławskiej 18.

 2. Dla klas Branżowej Szkoły 1 stopnia, Zasadniczej Szkoły Zawodowej, Technikum dnia 21 XI 2017 roku (we wtorek) o 17:00 w budynku szkoły przy ulicy Parkowej 8.

Dyrektor PZS Rafał Szkwerko

  Więcej »

  JOSEPH CONRAD między lądem a morzem

  Na listopadowym spotkaniu DKK w naszej bibliotece rozmawialiśmy o twórczości Josepha Conrada. Temat ten podjęliśmy w związku z przypadającym „Rokiem Conrada” w 160. rocznicę urodzin. Pisarz ten, mimo że zaliczany jest do twórców literatury angielskiej, jest też trochę „nasz”. Urodził się bowiem w Berdyczowie, który znajduje się obecnie na Ukrainie, ale wówczas był na ziemiach […] Więcej »

  Wigilijny konkurs plastyczny 2017

  Przed nami kolejna edycja wigilijnego konkursy plastycznego na kartkę świąteczną dla szkół podstawowych z terenu gminy Oborniki Śląskie. Zachęcamy dzieci w wieku do 13 lat do złożenia prac w biurze Pełnomocnika Burmistrza ds. Uzależnień. Więcej informacji znajduje się w regulaminie konkursu, który jest dostępny TUTAJ. Oświadczenie opiekuna oraz karta zgłoszenia dostępna będzie w załączeniu.

  Więcej »

  Scroll To Top