Home / Gmina Oborniki Śl.

Category Archives: Gmina Oborniki Śl.

Feed Subscription<

Otwarcie hali sportowej OSIRU po remoncie i termomodernizacji

21 kwietnia 2018r. na długo zapisze się w historii Gminy Oborniki Śląskie. Po 38 latach obiekt OSIRu doczekał się remontu i został uroczyście oddany do użytku. Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa oraz Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Aleksandra Durkalec-Rzepka podziękowali wszystkim zaangażowanym w doprowadzenie inwestycji do końca. Po części oficjalnej przyszedł czas na emocje sportowe! Przed publicznością zaprezentowali się m.in. Invictus BJJ Oborniki Śląskie oraz Judo Wilki Oborniki Śląskie ze swoimi pokazami! Ponadto magikiem piłki okazał się Dawid Pajor, który zaczarował freestylem zebranych gości. Na deser, emocji wszystkim dostarczył mecz siatkówki SMS Technisat EMS Oborniki Śląskie vs Krzysztof Janczak i Przyjaciele, który zakończył się sprawiedliwym remisem. Życzymy sobie, by wszystkim oborniczanom hala służyła przez wiele, wiele lat.

Więcej »

Ostatnie wolne miejsca na turnus letniej służby przygotowawczej!

Wojskowa Komenda Uzupełnień we Wrocławiu zbliża się do końca rekrutacji na II turnus służby przygotowawczej (07.05-31.08.2018r.), pełnionej na potrzeby korpusu szeregowych. Odbycie służby przygotowawczej, trwającej od 7 maja do 31 sierpnia, umożliwia rozpocżecie kariery w Wojsku Polskim. Ukończenie szkolenia zapewnia satysfakcję z pokonania własnych słabości. Służba przygotowawcza jest wspaniałą przygodą z wojskiem i nie jest wżaden sposób wiążąca do podjęcia kolejnych kroków w karierze zawodowej. Podjęcie jakichkolwiek dalszych decyzji związanych z karierą w Wojsku Polskim jest całkowicie dobrowolne i daję szansę pełnienia służby w korpusie szeregowych zawodowych. Szkolenie w ramach służby przygotowawczej pełnionej na potrzeby korpusu szeregowych trwa do czterech miesięcy i kończy się egzaminem. Elewi służby przygotowawczej oprócz comiesięcznego wynagrodzenia podstawowego, bezpłatnego zakwaterowania i wyżywienia , a także umundurowania, dostaną zwrot kosztów dojazdów do miejsca , gdzie odbędą służbę. Jeśli posiadasz obywatelstwo polskie, jesteś osobą pełnoletnią, masz uregulowany stosunek do służby wojskowej, nie byłeś/aś karany/a i posiadasz kategorię zdrowia "A". ukończyłeś co najmniej gimnazjum lub ośmioletnią szkołę podstawową, a co najważniejsze - chcesz związać swoje życie z mundurem - nie zwlekaj i złóż wniosek do służby przygotowawczej w Wojskowej Komendzie Uzupełnień (ul. Gajowicka 118, 50-984 Wrocław). Więcej informacji o naborze i specyfice służby przygotowawczej uzyskasz pod numerami telefonów 261 656 141  261 656 155, na profilu społecznościowym Facebook: WKU Wrocław oraz Tweeter: WKU Wrocław

Więcej »

Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Wnioski o dopłaty bezpośrednie za 2018 r. na półmetku

Został niespełna miesiąc na złożenie wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich za 2018 r. oraz tegorocznych płatności obszarowych finansowanych z budżetu PROW 2014-2020. ARiMR apeluje, by nie czekać z przesłaniem deklaracji do ostatniego dnia naboru.  

Od tego roku rolnicy składają wnioski wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Mają na to  czas do 15 maja.

Rolnicy, którzy złożą wnioski po tym terminie, ale nie później niż do 11 czerwca br., będą mieli obniżone należne im płatności o 1 proc. za każdy roboczy dzień opóźnienia. Zmiany do już złożonego wniosku można składać bez żadnych sankcji finansowych do 1 czerwca.   

Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych z dostępem do internetu przygotowanych dla wnioskodawców we wszystkich biurach powiatowych Agencji w całym kraju.

Rolnicy, którzy nie radzą sobie z wypełnieniem e-wniosku o płatności mogą skorzystać z pomocy ekspertów z ośrodków doradztwa rolniczego.

 

Więcej »

Zapraszamy na XXIII edycję Artystycznego Świata Malucha

W dniach 24-25 kwietnia 2018r. odbędzie się 23. edycja „Artystycznego Świata Malucha” - gminnego przeglądu dziecięcych programów artystycznych. W tym roku, w którym przypada setna rocznica odzyskania przez nasz kraj niepodległości, organizator – Obornicki Ośrodek Kultury zaprosił dzieci do przedstawienia swojej wizji kraju marzeń.

Jesteśmy pewni, że podobnie, jak w latach ubiegłych, dzięki wspaniałej współpracy z placówkami oświatowymi, uda się stworzyć barwne tematyczne widowisko, bogate w treści edukacyjne i zróżnicowane pod względem formy prezentacji.

Przegląd cieszy się dużym zainteresowaniem. Każdego roku bierze w nim udział ok. 400 dzieci w wieku od 3 – 10 lat. Jego celem jest kształtowanie aktywnej, wrażliwej i ciekawej świata postawy, budowanie poczucia własnej wartości, kształtowanie kompetencji komunikacyjnych, wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie pracy z dziećmi, integracja środowiska.

Z powodu trwającego remontu sali widowiskowej, na tegoroczną edycję przeglądu zapraszamy do Szkoły Podstawowej nr 1 w Obornikach Śląskich.

Więcej »

uroczyste wręczenie nagród w XV powiatowym konkursie plastycznym „Nasza Mała Ojczyzna” pod hasłem „Motylem jestem… świat owadów inspirowany kolorami” oraz XVII powiatowym konkursie wiedzy „Czy znasz swój powiat?”

W dniu dzisiejszym w Sali Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się uroczyste wręczenie nagród w XV powiatowym konkursie plastycznym „Nasza Mała Ojczyzna” pod hasłem „Motylem jestem… świat owadów inspirowany kolorami” oraz XVII powiatowym konkursie wiedzy „Czy znasz swój powiat?”. Burmistrza Obornik Śląskich reprezentował Sekretarz Gminy Leszek Pawlak.
Laureaci konkursów wiedzy:
Konkurs Regionalno – Ekologiczny „Nasza mała ojczyzna”:
1. Martyna Michalczewska - SP Powidzko
2. Karol Wacławski – SP Pęgów
3. Antoni Baraniecki – SP Żmigród
Julia Minkowska – SP 3 w Trzebnicy

Konkurs „Czy znasz swój powiat”:
1. Aleksandra Woźniak, Martyna Mikiewicz SP Prusice
2. Jan Wolski, Alicja Syrko Gimnazjum Sportowo – Językowe Trzebnica
3. Maciej Pietrowicz, Jan Dudek Gimnazjum Dwujęzyczne PZS Oborniki Śląskie

Konkurs „Piękna nasza Ziemia Trzebnicka”:
1. Drużyna z PZS nr 1 Trzebnica – Wiktoria Luty, Julia Marschollek, Łukasz Solecki

Laureaci konkursów plastycznych:

Kategoria dzieci przedszkolne:
1. Amelia Popielarz l.6 SP nr 3 Trzebnica
2. Aleksandra Socha l.5 SP Skokowa
3. Kaja Laszczyńska l.5 SP Piotrkowice

Kategoria – uczniowie kl. I-III szkół podstawowych:
1. Julia Cichocka kl. III SP Osolinie
2. Zuzanna Książewska kl. I SP nr 2 Oborniki Śląskie
3. Nikola Suchacka kl. III SP Piotrkowice
Kategoria – uczniowie kl. IV-VII szkół podstawowych:
1. Franciszek Rudzki kl. V SP Osolin
2. Krzysztof Miś kl. V Zespół Szkolno – Przedszkolny Wisznia Mała
3. Maja Adamek kl. VII SP nr 3 Oborniki Śląskie

Kategoria – uczniowie klas II – III Gimnazjum i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych:
1. Katarzyna Kołodyńska kl. II Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy
2. Alicja Syrko kl. III Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Trzebnicy
3. Weronika Świerczyńska Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie


Więcej »

Umowa o dofinansowanie na sprzęt dla OSP podpisana!

Umowa o dofinansowanie na sprzęt dla OSP podpisana! 

W dniu 20 kwietnia Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Agaty Pienio podpisali w Komendzie Wojewódzkiej PSP we Wrocławiu umowę o dofinansowanie na zakup sprzętu dla jednostek OSP z terenu naszej gminy. W ramach podpisanej umowy Gmina Oborniki Śląskie otrzyma dotację w wysokości 46 728 zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości ogłoszonego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Przedmiotem projektu jest zakup nowoczesnego wyposażenia medycznego dla sześciu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnej z terenu Gminy Oborniki Śląskie: OSP Pęgów , OSP Uraz, OSP Rościsławice, OSP Bagno, OSP Lubnów oraz OSP Oborniki Śląskie. Ze środków z dotacji zakupiony zostanie niezbędny sprzęt do ratowania życia mieszkańców Powiatu Trzebnickiego: dwa defibrylatory oraz sześć zestawów ratownictwa medycznego R-1. Wszystkie działania projektowe realizowane będą w okresie od 1 maja do 29 czerwca 2018 roku.

Więcej »

ARTYSTYCZNY ŚWIAT MALUCHA- prezentacje programów grup przedszkolnych 24.04.

OBORNICKI  OŚRODEK KULTURY              XXIII EDYCJA- Artystyczny Świat Malucha                                                     Temat przewodni : „ Kraj naszych marzeń”   24.04.2018r. ,  godz. 9.30               09.30 – uroczyste rozpoczęcie prezentacji przez... Więcej »

Diamenty Forbes 2018

Miło nam poinformować, że jedna z najprężniej rozwijających się firm z naszej gminy – Claudie design – została partnerem wspierającym Diamenty Forbesa 2018. W ramach tego patronatu właściciele firmy Kamil Pienio i Przemysław Pienio odwiedzają szesnaście miast w Polsce, gdzie podczas uroczystych gal wręczają nagrody laureatom Diamentów Forbesa, jednocześnie promując firmę CLAUDIE design w Polsce.
CLAUDIE design to firma z 40-letnią tradycją, a od 20 lat uznany w całej Europie producent krzeseł tapicerowanych. Nowoczesna fabryka zatrudniająca ponad 200 pracowników mieści się w Obornikach Śląskich.
Na galę Diamentów Forbesa we Wrocławiu, która odbyła się w marcu br. w hotelu Monopol, został zaproszony Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa. 

Niekwestionowanymi gwiazdami każdej gali są krzesła CLAUDIE design. FOT. Agata Dąbrowska Forbes

Kamil Pienio i Przemysław Pienio wraz z dyrektorem programowym Forbes Polska Romanem Młodkowskim. FOT. Agata Dąbrowska Forbes

Kamil Pienio i Przemysław Pienio – właściciele CLAUDIE design. FOT. Agata Dąbrowska Forbes

Na wrocławskiej gali gościem zaproszonym przez CLAUDIE design był burmistrz Arkadiusz Poprawa. FOT. Agata Dąbrowska Forbes

Wręczenie nagród. FOT. Agata Dąbrowska Forbes

Hotel Monopol - Diamenty Forbesa Wrocław. FOT. Agata Dąbrowska ForbesWięcej »

Otrzymaliśmy dotację na budowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich.

Gmina Oborniki Śląskie otrzymała kolejną dotację w wysokości 140 000 zł ze środków z Programu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowy 2018” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Całkowita wartość projektu pt. „Rozwój infrastruktury sportowej na terenie Gminy Oborniki Śląskie – budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich” to 353 670,32 zł. Przedmiotem opracowania jest zagospodarowanie terenu przyszkolnego na boisko sportowe o nawierzchni sztucznej do uprawiania następujących gier zespołowych: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka i siatkówka.
W ramach projektu wykonane zostaną następujące działania:
1. roboty rozbiórkowe,
2. roboty przygotowawcze,
3. budowa nawierzchni boiska,
4. montaż osprzętu sportowego (bramki do piłki ręcznej, słupki do siatkówki, tablice i kosze do koszykówki),
5. montaż piłkochwytów),
6. montaż 2 opraw solarnych typu led.
Głównym celem operacji jest zagospodarowanie sportowo - rekreacyjne przestrzeni publicznej zlokalizowanej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich. Dodatkowo projekt wpłynie na rozwój oferty sportowej oraz aktywizację mieszkańców do działań na rzecz poprawy jakości życia i promocji aktywności sportowej wśród dzieci i młodzieży. Realizacja działań projektowych wpłynie w dużym stopniu na zwiększenie atrakcyjności miasta Oborniki Śląskie i poprawę bazy sportowej.

Więcej »

Burmistrz Obornik Sląskich informuje, o wyłożeniu do wglądu uczestnikom postępowania projektu uchwały o scaleniu i podziale nieruchomości położonych w rejonie ulicy Grzybowej w miejscowości Oborniki Śląskie.

                                                                                                                                           Oborniki Śląskie, dnia 18 kwietnia 2018 roku

 

 

 

INFORMACJA

  

Burmistrz Obornik Sląskich informuje, o wyłożeniu do wglądu  uczestnikom postępowania projektu uchwały o scaleniu i podziale nieruchomości położonych w rejonie ulicy Grzybowej w miejscowości Oborniki Śląskie.

Projekt zostanie wyłożony w siedzibie Urzędu Miejskiego w Obornikach Śląskich  w pokoju nr 1 w dniach od 27 kwietnia do 21 maja 2018 roku.  Każdy z uczestników postępowania może składać na piśmie wnioski, uwagi i zastrzeżenia do tego projektu, które to podlegają następnie zaopiniowaniu przez radę uczestników scalenia i rozstrzygnięciu przez Radę Miejską w Obornikach Śląskich.

Więcej »

Program LVI Sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich

Przewodnicząca  Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich  informuje,

 że na dzień  26 kwietnia 2018r. godz. 1700       

została zwołana LVI Sesja Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich

Sesja odbywać się będzie

 w Urzędzie Miejskim

Sala posiedzeń Urzędu Stanu Cywilnego 

 

Porządek obrad LVI Sesji Rady Miejskiej w Obornikach Śląskich przewiduje:

I.   Otwarcie obrad i sprawdzenie kworum.

II.  Przedstawienie porządku obrad.

III. Przyjęcie protokołu z LV -Sesji – 29.03.2018r.

IV. Informacje burmistrza.

V.  Sprawozdanie z wykonania uchwał Rady Miejskiej.

VI.  Podjęcie uchwał:

 

1.      W sprawie przeprowadzenia konsultacji dotyczących wyodrębnienia sołectwa Nowosielce.

2.      W sprawie nadania nazw ulicom położonym w miejscowości Bagno.

3.      W sprawie wyrażenia zgody na objęcie udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym spółki Dolnośląski Projekt Rekultywacji sp. z o.o.

4.      W sprawie trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych szkół, przedszkoli i innych form wychowania przedszkolnego oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystania.

5.      W sprawie zarządzenia wyborów uzupełniających sołtysa sołectwa Morzęcin Mały.

 

VII. Informacje Przewodniczącej Rady.

VIII. Interpelacje, zapytania i wnioski.

                                              

                                                                                               Przewodnicząca Rady Miejskiej

                                                                                               w Obornikach Śląskich

                                                                                               Agnieszka Zakęś

Więcej »

Scroll To Top