Home / Gmina Oborniki Śl. / Oborniki Śląskie

Category Archives: Oborniki Śląskie

Feed Subscription<

REKRUTACJA 2017/2018 – KOMUNIKAT

Informujemy, że mamy jeszcze kilka wolnych miejsc do klas pierwszych.

Nie dostałeś się? Dostałeś, ale nie tam gdzie chciałeś.

Przyjdź - coś poradzimy.

W naszej szkole odnajdziesz się, jesteśmy małą szkołą, tworzymy przyjazną atmosferę.

Wszystkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły pod telefonem 71 310 21 93 lub 71 310 22 23 od godziny 8.00 - 15.00

 

AKTUALNA OFERTA ZAPRASZAMY!!

Więcej »

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

Dnia 1 czerwca odbył się mecz zwycięzców Szkolnej Ligi Piłki Siatkowej – klasy 1B z reprezentacją nauczycieli naszej szkoły. Atmosfera na sali gimnastycznej od samego początku była niezwykle przyjazna i widać było dużą współpracę w obydwu drużynach. Na pewno była to okazja do integracji zarówno w jednej, jak i w drugiej grupie. Drużyny do końca z wielką zaciętością walczyły o zwycięstwo, czego dowodem było rozegranie aż pięciu setów, a sam tie-break skończył się wynikiem 18:16. Jak wiadomo, zwycięzca może być tylko jeden! Po wielu walecznych akcjach i wylanych potach pierwsze miejsce wywalczyła wynikiem 3:2 drużyna reprezentacji uczniów. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w walce, jednocześnie dziękując za trzymające w napięciu piękne, sportowe widowisko :)

Basia Bagińska kl.2B

Więcej »

W-F na WESOŁO

Na lekcjach wychowania fizycznego klas I i II Gimnazjum odbyły się zawody sportowe na wesoło. Na początku chłopcy mieli za zadanie zorganizować konkurencje dla dziewczyn, po czym nastąpił rewanż ze strony dziewcząt. W programie był między innymi: bieg w płetwach, rzut misiem na odległość, skok w dal z zasłoniętymi oczami oraz tor sprawnościowo – szybkościowy. Najwięcej śmiechu było podczas konkurencji biegu w płetwach, podczas której nie jednej z osób zdarzył się mały upadek. Największym problemem dla dziewczyn był rzut misiem, ponieważ wszystkie były świadome, że w tym momencie kończy się ich beztroskie dzieciństwo. Emocji i śmiechu było co nie miara!

Podium z klasy 2 Gimnazjum zdobyła Zuzanna Skrzypek oraz Karol Rejman. W klasie 1 Gimnazjum zwyciężył Antek Krasowski.

Myślę, że zapamiętamy te zawody na długo i będę one jednym z naszych najlepszych wspomnień z Gimnazjum!

Natalia Tatarek kl.2Gim.

 

Więcej »

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

W dniach 29.05-02.06.2017 r. uczniowie  naszego liceum oraz gimnazjum wraz z opiekunami - panią Beatą Janiak i Danutą Pawlaczek przebywali w Clausthal- Zellerfeld w Niemczech  w ramach wymiany młodzieżowej.

W niedzielę 28.05 o godz. 21:30 opuściliśmy Wrocław . Po kilku przesiadkach dotarliśmy  nad ranem do Clausthal-Zellerfeld . W szkole partnerskiej zostaliśmy przywitani smacznym śniadaniem przez opiekuna wymiany panią Immę Jaeger – Janus oraz przez młodzież uczestniczącą w wymianie. Dowiedzieliśmy się również , kilku informacji o projekcie dotyczącym Unii Europejskiej pod hasłem:  Europe: Yesterday – Today – Tomorrow, w którym mieliśmy uczestniczyć.

Następnego dnia kontynuowaliśmy zajęcia z projektu oraz zwiedziliśmy muzeum, w którym wysłuchaliśmy wielu ciekawych informacji o kopalniach srebra w Clausthal-Zellerfeld i trudnych warunkach pracy górników. Najbardziej podobało się wszystkim przejście długim i wąskim tunelem wyżłobionym w skale gdzie mogliśmy poczuć atmosferę kopalni.

Podczas wycieczki do  Brunszwiku, oglądaliśmy ciekawe wnętrze kościoła św. Marcina oraz  wystawę w muzeum dotyczącą reformacji luterańskiej.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Goslar, malownicze średniowieczne miasteczko znajdujące się u stóp północnych Gór Harzu niedaleko Clausthal-Zellerfeld. Liczne kościoły, kolorowe domy szachulcowe, brukowane ulice charakteryzują to miasteczko. Dawna kopalnia rudy wraz ze Starym Miastem i systemem wodnym znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

W ostatnim dniu naszej wycieczki nastąpiło podsumowanie projektu oraz odbył się wyjazd do Hahnenklee, gdzie zwiedzaliśmy drewniany kościół protestancki zbudowany w stylu skandynawskim. Mieliśmy okazję usłyszeć grę na nietypowym instrumencie wprawiającym w ruch dzwony na wieży kościelnej. Wycieczka zakończyła się szalonym zjazdem  torem saneczkowym.

Wyjazd do Niemiec był bardzo ciekawy. Projekt pozwolił nam przypomnieć sobie historię UE, a także zastanowić się nad tym jaka powinna być UE w przyszłości. Wszyscy bardzo miło będziemy wspominać tę wycieczkę. :)

Lidia Sikora 3G


Więcej »

KONKURS KANGUR – WYNIKI

Pod koniec marca 2017 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR. Brało w nim udział 33 uczniów Liceum i Gimnazjum.

Oto wyniki indywidualne uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów w swoich kategoriach klasowych:

Lp Imię i nazwisko Klasa Punkty Nagroda
kraj dolnośląskie
1 KUPIS KAJETAN 2G 125.00 Wyróżnienie 40d
2 KOŁOWROTKIEWICZ DOMINIKA 2G 87.25 280d
3 BĄCZKIEWICZ JADWIGA 2G 74.75 440d
1 BALASIŃSKI MIKOŁAJ 3G 93.75 Wyróżnienie 110d
2 TRACZ MICHAŁ 3G 81.25 218d
3 SIKORA LIDIA 3G 80.25 227d
1 PAWLAK ŁUKASZ 1 LO 101.25 Wyróżnienie 56d
2 GAWLIK TOMASZ 1 LO 95.00 Wyróżnienie 76d
3 ŁOJKO PIOTR 1 LO 67.50 281d
1 WRZESIŃSKI MICHAŁ 2 LO 74.75 124d
2 KOMOROWSKI JAN 2 LO 62.00 208d
3 MAREK JAKUB 2 LO 62.00 208d
1 STRUZIK MIKOŁAJ 3 LO 83.75 78d
2 ISSEL KRZYSZTOF 3 LO 81.75 84d
3 PYRKA KLAUDIA 3 LO 68.25 153d
4 KOSTYK ALEKSANDRA 3 LO 67.00 161d

Serdecznie gratulujemy!

opiekun: Wioletta Masiuda


Lp Imię i nazwisko Klasa Punkty Nagroda
kraj dolnośląskie
1 KUPIS KAJETAN 2G 125.00 Wyróżnienie 40d
2 KOŁOWROTKIEWICZ DOMINIKA 2G 87.25 280d
3 BĄCZKIEWICZ JADWIGA 2G 74.75 440d1 BALASIŃSKI MIKOŁAJ 3G 93.75 Wyróżnienie 110d
2 TRACZ MICHAŁ 3G 81.25 218d
3 SIKORA LIDIA 3G 80.25 227d1 PAWLAK ŁUKASZ 1 LO 101.25 Wyróżnienie 56d
2 GAWLIK TOMASZ 1 LO 95.00 Wyróżnienie 76d
3 ŁOJKO PIOTR 1 LO 67.50 281d1 WRZESIŃSKI MICHAŁ 2 LO 74.75 124d
2 KOMOROWSKI JAN 2 LO 62.00 208d
3 MAREK JAKUB 2 LO 62.00 208d1 STRUZIK MIKOŁAJ 3 LO 83.75 78d
2 ISSEL KRZYSZTOF 3 LO 81.75 84d
3 PYRKA KLAUDIA 3 LO 68.25 153d
4 KOSTYK ALEKSANDRA 3 LO 67.00 161d
Więcej »

GALA „BIAŁYCH NOCY”

23 maja 2017 r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyła się Gala podsumowująca IX edycję  Konkursu Historycznego Wiedzy o Rosji „Białe Noce”.  Galę oprócz laureatów, finalistów oraz ich opiekunów swoją obecnością uświetnili  konsul Federacji Rosyjskiej – pan Andrej Jakowlew, przewodnicząca jury konkursu – prof. dr hab. Izabella Malej oraz członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego pan Tadeusz Samborski.

W czasie gali uczniowie naszej szkoły: Mateusz Nosek oraz Julian Waniek odebrali tytuły laureatów konkursu, natomiast Jacek Frąk tytuł finalisty. Mateusz i Julian w czasie najbliższych wakacji w ramach nagrody odwiedzą dawną stolicę carów – Sankt Petersburg.

 

Życzymy miłych wrażeń w czasie pobytu w Sankt Petersburgu!!!


Więcej »

I ZNÓW ZWYCIĘSTWO!

Helena Kołodyńska  IIGD I miejsce

Maja Agaciak IGD  II miejsce

Z takim wynikiem wróciłyśmy dzisiaj w  XIV POWIATOWEGO KONKURSU RECYTACJI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ w Żmigrodzie. Helenka wcieliła się w rolę strażnika więziennego w wierszu Patrica Galvina Prisoners of the Tower  natomiast Maja zachwycała się naszą planetą Ziemią w utworze Williama Brighty Randa Wonderful Wolrd. Nasze gimnazjum reprezentowała również Maja Dotkuś IGD, która obiecała dołączyć do grona wyróżnionych w przyszłym roku. Gratulujemy !!!

 

Więcej »

DUŻY SUKCES AGATY ŚLIWIŃSKIEJ

Z przyjemnością informujemy że, Agata Śliwińska – uczennica klasy I Technikum Architektury Krajobrazu, została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Cyfrowa RP” organizowanego przez Instytut Rozwoju Kompetencji Społecznych w Warszawie.

Celem konkursu, było promowanie działalności innowacyjnej na rzecz rozwoju państwa cyfrowego, odnalezienie osób z predyspozycjami i talentami w dziedzinie informatyki oraz motywowanie i zainteresowanie uczniów w poszerzaniu wiedzy w zakresie informatyki.

Agata Śliwińska uzyskała tytuł laureata w kategorii Artysta. Wykonała grafikę komputerową w programie Paint Tool SAI. W konkursowej pracy przedstawiła swoją wizję przyszłości, w której ludzie uzależniają się od elektroniki, bez której nie potrafią żyć.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 20 czerwca 2017 roku w Warszawie.

Link z informacją o konkursie: Cyfrowa RP

Agacie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun konkursu: Krzysztof Szuszkiewicz

Więcej »

W STOLICY

W środę 10 maja, nasza klasa (3G) oraz 1G i 1b, wybrały się wraz z opiekunami na 3-dniową wycieczkę do stolicy Polski, Warszawy. Wczesnym rankiem, bo o 5.50, zebraliśmy się niedaleko szkoły, by wyruszyć w niezapomnianą podróż.

Po kilku godzinach jazdy byliśmy już na miejscu w Centrum Nauki Kopernik. Dzięki ogromnej ilości eksponatów, która sięgała blisko 400, dowiedzieliśmy się mnóstwa nowych rzeczy z zakresu nauk ścisłych, a także utrwaliliśmy wiadomości, zdobyte podczas trzech lat nauki w gimnazjum. Znowu poczuliśmy się jak małe dzieci, które z ciekawością wypisaną na twarzy przemierzają przez świat. Stamtąd udaliśmy się do przepięknych ogrodów, które znajdują się w całkiem nietypowym miejscu, bo na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Całość zapierała dech w piersiach, a jedyną przeszkodą, jaka stanęła nam na drodze była wietrzna pogoda, która nie chciała z nami za bardzo współpracować.

Następny dzień okazał się dla nas sporym wyzwaniem, ponieważ rozpoczęliśmy go pobudką o 6 rano, co nie należało do najłatwiejszych. Po skończonym śniadaniu udaliśmy się do słynnego Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie poznaliśmy dokładne przyczyny, skutki, jak i sam przebieg tego wydarzenia. Na widok przedmiotów z tamtych lat czy choćby imitacji pt.: „Miasto Ruin”, pokazującej jak stolica wyglądała po 63 dniach walki, niejednemu z nas zakręciła się w oku łza. Kolejnym punktem na naszej liście był Zamek Królewski, gdzie na moment przenieśliśmy się do początków nowożytności. Po przyjrzeniu się jego historii, większość z nas była w niemałym szoku z powodu udanej próby odbudowy, choć miejsce to było niejednokrotne najeżdżane i atakowane, a nawet doszczętnie zniszczone przez nieprzyjaciół (i to nie aż tak dawno, jak mogłoby się wydawać). Po wyjściu z budynku, kontynuowaliśmy dalsze zwiedzanie Warszawy z przesympatycznym przewodnikiem na czele.

Ostatniego dnia udaliśmy się w kierunku Narodowego Banku Polskiego. Choć miejsce to może kojarzyć się niezbyt ciekawie, odnieśliśmy zupełnie inne wrażenie. Przekonaliśmy się, że wcale nie jest tak łatwo rozróżnić autentyczny banknot od fałszywego, a nieduża sztabka złota posiada o wiele większą wartość, niż można byłoby się spodziewać. Następnie udaliśmy się na najwyższy obiekt w stolicy – Pałac Kultury i Nauki, gdzie z 30-stego piętra mieliśmy widok na całą okolicę.  Słoneczne popołudnie upłynęło nam w warszawskich Łazienkach, które w ciągu niecałej godziny zdobyły serce każdego z nas.

Wieczorem, około godziny 20 znowu byliśmy w Obornikach Śl., a Warszawa stała się jedynie wspomnieniem, które z pewnością będzie nam towarzyszyć jeszcze przez długi, długi czas…

 

Karolina Urbaniak IIIGD

 

 

Więcej »

Scroll To Top