Home / Gmina Oborniki Śl. / Oborniki Śląskie

Category Archives: Oborniki Śląskie

Feed Subscription<

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – INFORMACJE

Dnia 25 września (poniedziałek) na 5 godzinie lekcyjnej odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego Liceum i Gimnazjum Dwujęzycznego. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wchodzący w skład Szkolnej Komisji Wyborczej będą z urną wyborczą odwiedzać każdą klasę. Każdy uczeń dysponuje jednym głosem, który będzie mógł oddać na jednego z kandydatów: Tomasza Gawlika, Jacka Hejke, Bartosza Nędzyńskiego bądź Fabiana Woźniaka.

Głosować można tylko na jednego kandydata stawiając w kratce z lewej strony obok nazwiska znak "X" (dwie przecinające się linie w obrębie kratki). Postawienie większej ilości znaków "X" będzie oznaczało, że głos jest nieważny.  Każda karta do głosowania będzie opatrzona pieczęcią szkoły. Kandydat, który otrzyma największą ilość głosów zostanie Przewodniczącym Szkoły. Kandydaci, którzy otrzymają mniejszą ilość głosów kolejno zajmą miejsce Wiceprzewodniczącego i Sekretarza/Skarbnika.

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Mateusz Błażków

Więcej »

UWAGA MATURZYŚCI!

Do 29 września wszyscy uczniowie klas III LO i IV T muszą złożyć wstępną deklarację maturalną.

Instrukcja wypełniania i składania deklaracji znajduje się poniżej.

Strona, na której można pobrać plik do uzupełniania deklaracji to: www.vulcan.edu.pl/strona/deklaracje-411

Uwaga! - proszę nie wypełniać pliku w przeglądarce. Należy pobrać go i wypełniać na dysku.

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DEKLARACJI

Wszystkie ważne, aktualne informacje są publikowane na stronie CKE

Strona OKE Wrocław - oke.wroc.pl

Więcej »

25. EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

15 września w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż prac plastycznych pt. "KRAJOBRAZ DZIEDZICTWA, DZIEDZICTWO KRAJOBRAZU" wykonanych przez uczniów Technikum w PZS na kierunku Architektury Krajobrazu. Wystawa została zorganizowana z okazji 25 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli się wykonania pracy i swoje zadanie wykonali w 100%. Jako opiekun projektu jestem ze wszystkich bardzo dumna - Karolina Król-Mazurkiewicz.

Wystawę można odwiedzać do końca września w Obornickim Ośrodku kultury, ZAPRASZAMY!

Więcej zdjęć i szczegóły wydarzenia znajdziecie na stronie OOK.

http://kultura-oborniki.pl/ook/25-europejskie-dni-dziedzictwa/

Więcej »

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO – KANDYDACI

Szkolna Komisja Wyborcza informuje, że wybory do Samorządu Uczniowskiego w Liceum im. K. Holteia i Gimnazjum Dwujęzycznym odbędą się 25 września. O stanowisko: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz Sekretarza ubiegać się będzie 4 kandydatów:

  • Jacek Hejke z klasy 3GD
  • Fabian Woźniak z klasy 1LOb
  • Bartosz Nędzyński z klasy 2LOa
  • Tomasz Gawlik z klasy 2LOb

Kampania wyborcza rozpocznie się  18 września a zakończy 22 września.

Życzymy owocnej rywalizacji i powodzenia w wyborach!!!!

Więcej »

SPOTKANIE Z ORNITOLOGIEM

Dnia 14 września 2017r. uczniowie klasy 2G, 2A i 1T uczestniczyli w spotkaniu z dr Andrzejem Kruszewiczem, ornitologiem, podróżnikiem, założycielem Azylu dla Ptaków i dyrektorem warszawskiego Ogrodu Zoologicznego. Spotkanie pt.: "Tajemnice ptaków" odbyło się w sali OOK. Pan Andrzej Kruszewicz opowiadał o ptakach, pokazywał piękne slajdy, zadawał pytania. Podawał dużo ciekawych informacji, których w podręcznikach do biologii nie znajdziecie. Opowiadał o piórach, w których zapisane jest całe mnóstwo informacji, o ptasich zmysłach i wyjątkowo sprawnym mózgu, który niesamowicie szybko przetwarza bodźce płynące z tych narządów. O sposobach rozprowadzania pudru po piórach, o szlarach u sowy, dzięki którym sowa lata nocą niemal bezszelestnie... Dziękujemy Organizatorom spotkania (Obornickiemu Ośrodkowi Kultury i Bibliotece im. J. Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich) za zaproszenie i prosimy o więcej.

oprac. Małgorzata Nehrebecka

fot. Marek Długosz

Więcej »

SPOTKANIE Z RODZICAMI

Terminy spotkań z rodzicami:

Wtorek 12 września, godz. 17.00  - klasy Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Dwujęzycznego (ul. Wrocławska 18).

Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców - godz. 18.00.

Sprawozdanie z działalności poprzedniej Rady Rodziców i wybór nowego Prezydium Rady Rodziców

 

Środa 13 września, godzina 17.00  - klasy Technikum, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Szkoły Branżowej 1 stopnia (ul. Parkowa 8).

Spotkanie przedstawicieli Rady Rodziców - godz. 18.00.

Sprawozdanie z działalności poprzedniej Rady Rodziców i wybór nowego Prezydium Rady Rodziców

Więcej »

WROCŁAWSKI SALON MATURZYSTÓW

W dniach 21-22 września 2017r. na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się SALON MATURZYSTÓW. Wstęp wolny. Można posłuchać o egzaminach maturalnych, spotkać się z przedstawicielami uczelni wyższych z Polski i z zagranicy. Pytać, pobrać ulotki... Zachęcamy uczniów klas II i III Liceum oraz III i IV Technikum, aby w ramach wycieczki klasowej wybrali się do Wrocławia. Szczegóły: www.salnomaturzystow.pl/2017/wroclaw

OGLĄDAJ RELACJĘ wroclaw.tvp.pl/34088145/21092017-1830

Więcej »

Scroll To Top