Category Archives: Osola

Feed Subscription<

X wystawa Stołów Wielkanocnych

05-03-2018   

 

Szanowni Państwo! Miłośnicy tradycji i dobrego smaku !

Pragniemy zaprosić Państwa do udziału w dziesiątej jubileuszowej edycji wystawy stołów wielkanocnych. Wystawa ma na celu propagowanie i podtrzymywanie tradycji związanych ze świętami Wielkiej Nocy, upowszechnianie zwyczajów i przekazywanie ich z pokolenia na pokolenie. Koniec zimy i początek wiosny, a wraz z nią Wielkanoc kojarzy się wszystkim z  odrodzeniem życia. Zwyczaje wielkanocne wyrażają radość z wyzwolenia ziemi z martwoty zimowej, z budzenia się z zimowego uśpienia sił przyrody. Zaproszenie kierujemy do tych z Państwa, którzy czują potrzebę twórczego działania, czerpania radości z tworzenia i dzielenia się zwyczajami, symboliką i pomysłowością. Mamy nadzieję, że na Państwa stołach nie zabraknie symboli odradzającego się życia w postaci zielonej gałązki palmy i jaj ,mazurka i lukrowanej baby oraz baranka. Zapraszamy do tej twórczej zabawy, do działania wizualnego tworzonego z potraw i dekoracji. Wykorzystajcie swoją inwencję i zamiłowanie do tradycji, pamiętając, że Wasza głowa to przestrzeń pełna pomysłów, a pięknie nakryty stół to wielkie dzieło.

Więcej »

Doposażymy trzy place zabaw w Bagnie, Osolinie i Morzęcinie Wielkim 

08-02-2018 

  W dniu dzisiejszym została podpisana umowa z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, którego beneficjentem jest Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie -”Okolice” we współpracy z Gminą Oborniki Śląskie. W ramach projektu planujemy stworzyć miejsce integracji i rekreacji dla mieszkańców wsi Bagno, Osolin oraz Morzęcin Wielki. Dodatkowo w ramach projektu wydana zostanie mapka promująca walory przyrodnicze, historyczne oraz kulturowe regionu. Całkowita wartość projektu to 59 914,04 zł. Dofinansowanie otrzymaliśmy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Więcej »

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Gminie Oborniki Śląskie – budowa i doposażenie placu zabaw w Osolinie

 

Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie OKOLICE

Osolin, ul. Piłsudskiego 5

55-120 Oborniki Śląskie

                                                                                                                                                                                                                  Oborniki Śląskie, 2018-02-07

  

  Zaproszenie do składania ofert

 

Zapraszamy Państwa Firmę do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego na:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w Gminie Oborniki Śląskie – budowa i doposażenie placu zabaw w Osolinie

Więcej »

OKOLICE Aktywnego i Zdrowego Seniora – konferencja

29-12-2017  

Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie Okolice w partnerstwie z Gminą Oborniki Śląskie w okresie od 1 maja do 31 grudnia 2017 roku realizowało ze środków z otrzymanej dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt pn.: „OKOLICE aktywnego i zdrowego seniora”. Przez osiem miesięcy mieszkańcy z terenu Gminy Oborniki Śląskie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, artystycznych, szkoleniach oraz wyjazdach kulturalnych do teatru.

Więcej »

Ogłoszono konkurs Społecznik Roku 2017 Gminy Oborniki Śl

 

 

20-12-2017          

Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie „OKOLICE” ogłasza konkurs na Społecznika Roku 2017 gminy Oborniki Śląskie pod patronatem Burmistrza Obornik Śląskich Arkadiusza Poprawy.

 

Zgłoszenia kandydatów do 26 stycznia 2018 r.

Więcej »

Uczestnicy projektu na spektaklu „Mistrz i Małgorzata”

10-12-2017         

Uczestnicy projektu ASOS „ OKOLICE aktywnego i zdrowego seniora” już po raz kolejny wyjechali do teatru we Wrocławiu. Tym razem obejrzeli spektakl "Mistrzu i Małgorzacie" z wizją Moskwy oglądanej oczami Michaiła Bułhakowa. Cudowną muzyka oraz wspaniała gra całego zespołu Capitolu była dużym przeżyciem kulturalnym.

Więcej »

Podpisanie umowy na plac zabaw przy Szkole w Osolinie

   5-12-2017        

W dniu 5 grudnia 2017 roku w budynku Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Wiszni Małej odbyło się podpisanie przez Stowarzyszenie LGD Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Stowarzyszenie OKOLICE, długo wyczekiwanej umowy na projekty grantowy „Zagospodarowanie przestrzeni publicznych w Gminie Oborniki Śl. - budowa placu zabaw w Osolinie”.

Więcej »

Wyjazd na spektakl do Teatru Polskiego

13-11-2017

Wyśmienicie spędziliśmy czas w towarzystwie znakomitych aktorów na spektaklu „Przepraszam, co Pan tu robi?”. Bardzo dobra, lekka komedia w sam raz na poniedziałkowy wieczór. Bardzo dobra obsada, a fabuła niebanalna! Świetny spektakl! 
Wyjazd finansowany w ramach projektu ASOS „Okolice Aktywnego i Zdrowego Seniora”

Więcej »

„Przepraszam, co Pan tu robi?”

12-10-2017   

 

Uczestników projektu ASOS „OKOLICE Aktywnego i Zdrowego Seniora” w najbliższym czasie czekaj dwa wyjazdy do instytucji kultury we Wrocławiu.

 

21-10-2017 do areny ORBITA na koncert „U2 symfonicznie”, oraz 13-11-2017 do Teatru Polskiego na komedię „Przepraszam, co Pan tu robi?”.

 

Więcej »

Nowy plac zabaw w Osolinie, Bagnie i Morzęcinie Wielkim

01-10-2017      

Miło nam poinformować że powstaną nowe place zabaw w Gminie Oborniki Śląskie!

Z terenu Gminy Oborniki Śląskie dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 otrzymał projekty złożony przez Społecznego Stowarzyszenia Wiejskiego OKOLICE w odpowiedzi na ogłoszony konkurs przez Stowarzyszenie Lokalną Grupę Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich pod nazwą:

Zagospodarowanie przestrzeni publicznych w Gminie Oborniki Śląskie – doposażenie placów zabaw w miejscowości Osolin, Bagno i Morzęcin Wielki” - kwota dofinansowania 59 314,00 zł

Więcej »

Harmonogram zajęć projektu „OKOLICE Aktywnego i zdrowego seniora”

01-08-2017         

 

 Minoł już kolejny miesiąć projektu „Okolice Aktywnego i zdrowego seniora”, realizowanego przez Stowarzyszenie OKOLICE wraz z Gminą Oborniki Śląskie ze środków z otrzymanej dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.  W ramach zajęć uczestnicy projektu brali udział w warsztatach kulinarnych i kulturalnych oraz spotkaniach z psychologiem, trenerem zdrowia, wizażystą. Grupa uczestników wyjechała na basen w Trzebnicy gdzie skorzystali z pływalni, basenu z różnymi atrakcjami wodnymi, zjeżdżalni, jacuzzi oraz sauny.

Więcej »

Okolice Aktywnego i zdrowego seniora – pierwszy miesiąc za nami

10-07-2017        

Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie OKOLICE wspólnie z Gminą Oborniki Śląskie rozpoczęło realizację projektu pn. „Okolice aktywnego i zdrowego seniora” ze środków z otrzymanej dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Rządowego na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. W świetlicach wiejskich w Jarach, Golędzinowie, Kuraszkowie, Wilczynie oraz szkole podstawowej w Osolinie w ciągu pierwszego miesiąca trwania projektu przeprowadzone zostały dwa warsztaty kulinarne. Dodatkowo odbyło się spotkanie z trenerem zdrowia, psychologiem, wizażystą oraz zorganizowany został wyjazd na basen do Trzebnicy.

Terminarz zajęć w miesiącu lipcu

Więcej »

Scroll To Top