Category Archives: Pęgów

Feed Subscription<

Zmiana duszpasterza w parafii.

Po 5 latach, decyzją księdza arcybiskupa dotychczasowy proboszcz naszej parafii ksiądz kanonik Henryk Matuszak został mianowany proboszczem nowej parafii. Dziękujemy za Jego pobyt w naszej wspólnocie parafialnej oraz stworzone przez Niego projekty dla parafii.

Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, Metropolita Wrocławski, dekretem z dnia 20 czerwca 2016 roku, ustanowił księdza doktora Wojciecha Gryglewicza proboszczem parafii pw św. Mikołaja w Pęgowie k. Wrocławia.

Ksiądz Wojciech dotychczas był proboszczem rzymsko-katolickiej parafii pw Zesłania Ducha Świętego w Żuchlowie. Swoje nowe obowiązki bedzie pełnił od 01. lipca br. Życzymy owocnej współpracy z mieszkańcami naszej miejscowości.

Więcej »

Bicie rekordu w czytaniu.

Publiczne Gimnazjum im. Polskich Profesorów Lwowskich w Pęgowie zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie na bicie rekordu w czytaniu w tym samym momencie. Wystarczy wziąć swoją ulubioną książkę i przyjść na tartan obok Gimnazjum w piątek 10 czerwca punktualnie o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy!

Więcej »

Zorza Pęgów mistrzem Polski Młodziczek!

Zorza Pęgów zagrała w finale Mistrzostw Polski Młodziczek i po rzutach karnych okazała się lepsza od Medyka Konin. Tym samym Dziewczyny z Pęgowa odniosły niebywały sukces.
W turnieju, który odbywał się w Krakowie wystąpiło osiem zespołów wyłonionych w wielostopniowych eliminacjach spośród 96 drużyn. Grupa A: Praga Warszawa, Medyk Konin, UKS SMS Łódź i Resovia Rzeszów, Grupa B: Orzeł Wałcz, Widok Lublin, Zorza Pęgów i Tęcza Bydgoszcz. Wilekie gratulacje dla zawodniczek i trenerów.

 

fot. Marek Kaczor

Więcej »

Swięto Truskawki 2016

Już za dwa tygodnie kolejne Święto Truskawki. Stowarzyszenie Rozwoju Pęgowa przygotowało z tej okazji wiele atrakcji. Na boisku pojawią się również lokalni wystawcy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i tegoroczny festyn uda się przeprowadzić od początku do końca.

Plakat dostępny bedzie wkrótce.

Więcej »

Zbiórka książek dla Gimnazjum.

W gimnazjum w Pęgowie rozpoczynają akcję zbiórki książek, które zostaną przekazane dzieciom i młodzieży przebywającym we Wrocławskich szpitalach (w większości szpitali nie ma bibliotek dla dzieci!). Dzięki tym akcjom pacjenci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o chorobie i cierpieniu. Zachęcamy do przyniesienia chociaż jednej niepotrzebnej czy przeczytanej, niezniszczonej książki. Zbiórka będzie trwała tydzień (do środy 18.05.2016) w bibliotece szkolnej Publicznego Gimnazjum w Pęgowie, a następnie książki zostaną zawiezione do punktów odbioru we Wrocławiu. Do akcji mogą włączyć się także mieszkańcy Pęgowa. Okażcie serce i podarujcie cierpiącym chwile radości!

Plakat ------> zobacz.

Więcej »

Nowe ceny i terminy odbioru śmieci.

Dostępny jest nowy harmonogram wywozu śmieci obowiązujący od kwietnia. Przypomnijmy, że wraz z nowym harmonogramem czeka nas podwyżka cen za wywóz.

Segregowanie śmieci  - stara cena (11,5 PLN/os)
-------> nowa cena (15 PLN/os)
Bez segregowania - stara cena (23 PLN/os)
-------> nowa cena (30 PLN/os)

Zobacz harmonogram ------>  PęgówWięcej »

Nowa droga oraz chodnik.

Rusza budowa zapowiadanej od półtora roku inwestycji:

  • Remont drogi wojewódzkiej nr 342 długości 950mb w km 16+324 – 17+274 Pęgów – Golędzinów wraz z budową chodnika w km 16+297 – 17+034 (436400 PLN)

Choć inwestycja ta przewidziana była w budżecie na rok 2015 - nie wiemy dlaczego nie wystartowała. Modernizacje przeprowadzi firma STRABAG INFRASTRUKTURA POŁUDNIE. Pęgów zyska nową nawierzchnie na drodze gminnej od szkoły do wysypiska przed Golędzinowem oraz chodnik z masy bitumicznej na tym samym odcinku. Powstanie zatoczka autobusowa przy szkole oraz przesuniete zostanie przejście dla pieszych. Szczegóły oraz projekt w załączniku.

Plan zakończenia prac - 30.06.2016

Więcej »

„W poszukiwaniu kultury”

Od maja do grudnia 2015 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Polskich Profesorów Lwowskich w Pęgowie uczestniczyli w grantowym projekcie PZU z Kulturą. Dzięki niemu wzięli udział w licznych wyjazdach do miejsc kultury: Narodowego Forum Muzyki, Teatru Muzycznego Capitol, Teatru Polskiego, Współczesnego, Opery, Panoramy Racławickiej, Muzeum Narodowego oraz na wystawę Body Worlds. Ponadto chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach malarskich i teatralnych. Wszystkie te zajęcia były zupełnie darmowe, dzięki czemu mógł w nich wziąć udział każdy.
Z wyjazdów młodzież pisała recenzje, w których zawarła swoje refleksje, oceny. Oto dwie z nich.

"Człowiekiem jestem i chcę o sobie wiedzieć wszystko"

Więcej »

5 786, 42 złotych !!!

Fryzjerzy ze studia urody "Dolce Vita" w Pęgowie po raz kolejny zagrali dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pobili rekord po raz kolejny. Podczas XXIV finału zebrali 5 786,42 złotych. Nie osiągnęliby tak wspaniałego wyniku gdyby nie przyjaciele i sponsorzy, którzy im w tym dniu pomogli. Dlatego serdeczne podziękowania dla nich.

SIE MA !!!
Kierownictwo i załoga Studia Urody "Dolce Vita" w Pęgowie.

Więcej »

Program wizyt duszpasterskich

Program wizyt duszpasterskich w roku 2016:

11. 01- ulica Dworcowa domy przed torami od numeru 1 do 16, bloki przed torami 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34
12. 01- ulica Dworcowa domy za torami numery parzyste i nieparzyste, i ulica Peronowa
13. 01- ulica Dworcowa bloki za torami numery 63, 65, 67, 69 i ulica Kalinowa
14. 01- ulica Wierzbowa, Jaśminowa, Wrzosowa, Jarzębinowa, Brzozowa, Betonowa
15. 01- ulica Stawowa, Morelowa, Orzechowa16. 01- ulica Polna i Morwowa
16. 01- ulica Polna i Morwowa

Więcej »

24 finał WOŚP w „Dolce Vita”

Fryzjerzy ze Studia Urody Dolce Vita z Pęgowa, Ochotnicza Straż Pożarna z Pęgowa i przyjaciele po raz kolejny zagrają z WOŚP już w tę niedzielę - 10.01. Oprócz strzyżenia będzie można zwiedzić wóz strażacki, będzie loteria, malowanie twarzy dzieciom, kawa i ciasto, grill i wiele innych atrakcji. Nasza OSP z Pęgowa przekazała na licytację kolejny gadżet (przypomnijmy, że w tamtym roku licytowany byłzabytkowy przedwojenny hełm strażacki wz35 z 1938r, a dwa lata temu toporek strażacki (oba widoczne na zdjęciach). Cały dochód zostanie przeznaczony na WOŚP. Granie z orkiestrą rozpoczynamy o 9:00 a kończymy o 18:00.
Więcej »

Scroll To Top