Home / Gmina Trzebnica

Category Archives: Gmina Trzebnica

Feed Subscription<

Dzień Kota

Piątek w naszej szkole był Dniem Kota. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością przy tworzeniu kocich ogonów, które były różnorodne pod każdym względem. Oprócz tego na lekcjach wychowania fizycznego mieli okazję do spróbowania swoich sił w Kocim Torze Zwinnościowym. Każdy radził sobie świetnie, było mnóstwo śmiechu i zabawy, a na koniec każdej lekcji pokonywaliśmy tor na czas. Wyłoniliśmy w ten sposób najzwinniejsze Szkolne Koty ;) Zapraszamy do fotorelacji z tego dnia, gdzie znajdziecie także kilka zdjęć kotów przesłanych przez naszych uczniów.

 

 

 

Więcej »

Dzień Kota w świetlicy

Światowy  Dzień Kota  jest świętem jednego z najbardziej popularnych zwierząt domowych, obchodzonym w Polsce od 2006 roku. W ten wyjątkowy dzień uczniowie zostali uwrażliwieni  na właściwe traktowanie zwierząt, zapoznali się również z informacjami dotyczącymi karmienia, higieny, zwyczajów i usposobienia kotów. W związku z kocim  świętem w świetlicy odbyła się akcja czytelnicza . Dzieci  uważnie słuchały czytanych bajek tj. „ Kot w butach ‘’ i „ Przygody Kota Filemona ‘’, miało to na celu zwrócenia uwagi na problemy zaniedbanych i bezdomnych zwierząt. Uczniowie przygotowali piękne prace plastyczne przedstawiające wesołe kotki , część z nich można obejrzeć na szkolym korytarzu koło Sali 27. Światowy Dzień Kota to świetna okazja do nauki kociego tańca, co szczególnie przypadło do gustu najmłodszym dzieciom uczęszczającym do świetlicy szkolnej.

Malwina Kunicka

Aleksandra Gazda 

Więcej »

MECZE MATEMATYCZNE – PÓŁFINAŁY

          Z przyjemnością informujemy, że Drużyna Meczów Matematycznych z Sp3 Trzebnica wygrała pierwszy mecz rundy półfinałowej. Kolejny 15 marca.

                                                                         Gratulujemy

                Opiekunowie Drużyny A.Otfinowska  i  B.Bocian

Więcej »

Trzebnica: Miesięcznica tragedii smoleńskiej

Wina Polski potrzebna od zaraz. Kto świadomie i z premedytacją uruchamia lawinę jest winien wszystkich skutków tego działania. Kto świadomie i z premedytacją podpala dom zamieszkały przez ludzi, odpowiada za wszystko co jest wynikiem tej zbrodni. To logiczne i proste. Niestety chyba nie dla wszystkich. Niemcy i Rosja sowiecka we wrześniu 1939 wspólnie podpaliły nasz Polski dom. Te dwa państwa uruchomiły lawinę II-giej Wojny Światowej. Spisały nawet na tą okoliczność „cyrograf” zwany Paktem Ribentrop-Mołotow. Egzekucja tego wyroku na II Rzeczpospolitą nastąpiła wkrótce. Polacy utracili swoje Państwo. Zostali pozbawieni całkowicie wpływu na rozwój wypadków w swoim kraju. Nie było Polskiego Państwa, to skąd wina Polski? Brutalną, barbarzyńską i absolutną władzę zaczęli sprawować okupanci, Niemcy i ich wspólnicy rosyjscy Sowieci. Tym samym, w sposób oczywisty te dwa państwa przejęły całkowitą i niepodważalną odpowiedzialność za wszystko co wydarzyło się na zajętym przez III Rzeszę i ZSRR obszarze. Jak długo Polacy rządzili się sami we własnym Państwie, sprawiedliwość i ład społeczny w Polsce mógł być niedoścignionym wzorem dla sąsiadów za wschodnią i zachodnią granicą.... Więcej »

Z ostatniej chwili!

Uwaga, uwaga, Szymon Hupa i Paweł Solecki do tytułów laureata „Zdolnego Ślązaczka” z matematyki „dorzucili” tytuły laureata z języka polskiego.

Gratulujemy chłopakom i Pani Ewie Pasek niesamowitego sukcesu… no i przypominamy, że w związku z tym już dziś ( w siódmej klasie ) obaj Panowie mają zdane egzaminy ósmoklasisty z obu przedmiotów.

Dyrekcja

Więcej »

MISTRZOSTWA POWIATU TRZEBNICKIEGO W MINI-PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW KLAS VI

 

8 lutego w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini-Piłce Siatkowej Chłopców Klas VI. Do zaciętej rywalizacji przystąpiły drużyny z trzech szkół: SP w Żmigrodzie pod opieką Pana Jana Fedyny, SP w Pęgowie z trenerem Panem Jakubem Kelmem oraz SP 3 w Trzebnicy, którą reprezentowały dwie drużyny prowadzone przez Pan Pawła Wolskiego.
Drużyny te jako mistrzowie swoich gmin dzielnie reprezentowały swoje siatkarskie umiejętności. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i na wysokim poziomie. W walce o pierwsze miejsce i o Mistrzostwo Powiatu przyszło nam sie zmierzyć ze SP w Pęgowie. Niestety, mino świetnej gry i wielkiego zaangażowania nie udało nam się pokonać przeciwników. W ostatecznym rozrachunku 4 miejsce zajęła druga drużyna SP nr 3 w Trzebnicy, 3 miejsce drużyna SP w Żmigrodzie, 2 miejsce także, SP nr 3 w Trzebnicy. Natomiast mistrzem Powiatu została drużyna SP w Pęgowie, której gratulujemy!
Wszystkim zawodnikom, trenerom oraz sędziom serdecznie dziękujemy.
Zawody przebiegały w miłej atmosferze także dzięki uczniom naszej szkoły, którzy wspaniale nam kibicowali!!!
 
Nauczyciele Wychowania Fizycznego SP nr 3

 

Więcej »

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 3

W wychowanie dziecka duży wkład wnoszą babcie i dziadkowie . Dlatego chcąc im podziękować za opiekę , za bezwarunkową miłość i za to , że po prostu są , dzieci z oddziału przedszkolnego O b wraz z wychowawczynią zaprosiły swoich dziadków na spotkanie jasełkowe . W czasie jasełek dzieci wspólnie z babciami i dziadkami śpiewały kolędy . Były też wiersze , a wielu babciom i dziadkom zakręciła się łza wzruszenia . Wyrazem miłości było też piękne serce, którym obdarowano swych ukochanych dziadków. Takie wspólne spędzenie czasu jest bezcenne dla rodzinnych więzi . Dziękujemy im więc za przybycie i miły wieczór.

                                                                                                             Beata Jędruszek

 

 

 

Więcej »

Wirtualna wyprawa na Spitsbergen

2 lutego uczniowie kl. VII b pod opieką p. Joanny Soboty i p. Anny Ciby, udali się do TCKiS. Wzięli tam udział w spotkaniu z panią Sabiną Kuciębą, która po ponad roku spędzonym na arktycznej wyspie Spitsbergen w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund, powróciła do Trzebnicy. Pani Sabina była członkiem XXXIX Wyprawy Polskiej Akademii Nauk. Najpierw uczniowie obejrzeli fragment filmu z wyprawy, a następnie wysłuchali fascynującej opowieści pani meteorolog, uzupełnionej pokazem pięknych fotografii. Barwną historię o warunkach życia w czasie dnia i nocy polarnej oraz o spotkaniach z niezwykłą fauną Arktyki przerywały pytania, świadczące o zaciekawieniu słuchaczy. Najwięcej zainteresowania wzbudziły zdjęcia i filmy pokazujące bliskie kontakty z najniebezpieczniejszymi mieszkańcami okolic bieguna północnego – niedźwiedziami polarnymi. Na zakończenie pani Sabina zachęciła młodzież do snucia marzeń, które mogą się spełnić podobnie, jak spełniły się jej marzenia o wyprawie do Arktyki.

                                                                                                                            A.Ciba


 

Więcej »

Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy 2018-02-01 01:00:00

           Dnia 30.01.2017r naszą szkołę  odwiedził szczególny gość, mieszkaniec powiatu trzebnickiego - Zbigniew Ziober. Ze sportem, a dokładniej, z bieganiem związany jest od kilku lat jako zawodnik oraz jako trener biegaczy. Swoją przygodę ze sportem rozpoczął  trenując na terenach płaskich, aktualnie pasjonuje się w biegach z przeszkodami. W ostatnich Mistrzostwach Europy OCR zajął 8 miejsce, oraz uzyskał przepustkę  do Mistrzostw Świata w Kanadzie, zajmuje czołowe miejsca w zawodach  tj. Runmagedon, Spartan Race, Barbaria Race, Survival Race. Podczas spotkania dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej dowiedziały się jak rozwijać swoją sportową pasję, aby w przyszłości odnosić sukcesy.  Gość podzielił się z Nami swoją wiedzą oraz doswiadczeniem, co bardzo zaciekawiło dzieci.
             Mogliśmy też obejrzeć  zdobyte przez Niego trofea z zawodów sportowych . Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły Panu Zbigniewowi  wlasnoręcznie przygotowany upominek, dziękując za cenne rady i wyczerpujące odpowiedzi .
                                                                                                                                                 Malwina Kunicka

Więcej »

Scroll To Top