Home / Gmina Trzebnica / Trzebnica

Category Archives: Trzebnica

Feed Subscription<

DUŻA „ŚCIEŻKA ŚWIĘTEJ JADWIGI” 2017

 

       Tegoroczna 11. pielgrzymka Dużą Ścieżką św. Jadwigi, w dniu 23 września, była ważnym akcentem obchodu dni kultury chrześcijańskiej, zwłaszcza  w tym szczególnym Roku Jadwiżańskim, kiedy przeżywamy 750 – lecie kanonizacji świętej Księżnej - Matki Dolnego Śląska. Dlatego warto rozważać jej cnoty upamiętnione na kamieniach – stacjach tej ścieżki.

    Deszczowa pogoda nie była sprzyjająca, aby przemierzyć całą trasę, toteż zdecydowano o jej ostatecznym skróceniu do czterech stacji. Przewodził nam, prowadząc modlitwy i rozważania przy stacjach, ksiądz Jacek Nowak, katecheta ze Szkoły Podst. nr 2.  Zaczęliśmy od Wiary pod bazyliką, zatrzymaliśmy się z modlitwą przy Nadziei obok Placu Pielgrzymkowego, a stamtąd poszliśmy prosto do Rotundy 5 Stołów, aby rozważyć cnotę Sprawiedliwości. Kamień Miłość i Miłosierdzie  przy klasztorze naszych sióstr był niedostępny z powodu tamtejszych prac remontowych. Najmłodsze dzieci zakończyły jak zwykle swą trasę przy Rotundzie.

       Aby uniknąć grząskiej, rozmoczonej deszczem leśnej drogi, nie szliśmy wytyczoną trasą do piątej stacji Skromność-Prostota koło kościoła w Lesie Bukowym, ale skróconą drogą ulicami, aby wejść do lasu od strony Karczmy. Następne zatrzymanie było na wyspie na stawie, która przyjęła nas na posiłek w trakcie drogi: fundowane przez sponsorów kiełbasy z pieczywem i jabłka, co wszystko można było upiec na przygotowanym ognisku (z czego korzystało wielu chętnych), popijając smaczną herbatą. Deszcz, jaki rozpadał się wówczas, udaremnił plany pójścia w dalszą drogę do kolejnych 2 stacji, więc po błogosławieństwie rozeszliśmy się stamtąd kończąc naszą skróconą pielgrzymkę, ciesząc się, że nie padało przynajmniej w trakcie dotychczasowej drogi.

    Dziękuję wszystkim Osobom zaangażowanym, Uczniom, Rodzicom, szczególnie Pani Dyrektor Małgorzacie Gadawskiej i Paniom Nauczycielkom z którymi współpracuję.                                               

Oprac. s. Lilianna Wypiór

Więcej »

Sierżant Uśmiech

               
                 Dnia 21.09.2017 r. funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji i Straży Miejskiej w Trzebnicy oraz bajkopisarka Wiesława Kucięba odwiedziły naszą szkołę w ramach realizacji programu ,, Sierżant Uśmiech''. W trakcie prezentowania i odczytywania książeczki uczniowie kl. Ia  poznawały zasady prawidłowego poruszania się na drodze. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał w prezencie komiks  "Sierżant Uśmiech" oraz odblask na tornister.
                                                               

                                                                       Violetta Ruła

Więcej »

„Autoportret z książką”

           Na lekcjach języka polskiego klasa 7 B zrealizowała wraz z polonistką p.Renatą Ziółkowską projekt zatytułowany  "Autoportret z książką".Podczas kilku ostatnich lekcji poznawaliśmy historię słowa pisanego, dyskutowaliśmy o celowości czytania, rozmawialiśmy o interesujących nas książkach. Dzięki obcowaniu z literaturą poszerzamy naszą wiedzę, przeżywamy dużo emocji,uczymy się tolerancji, ale czytamy też dla zwykłej przyjemności. Niektórzy z nas wykonali fotografie - autoportrety z czytaną książką oraz rysunki Prezentujemy je w formie wystawki na I piętrzeZachęcamy do jej obejrzenia. Miłej lektury z ciekawą książką!         Uczniowie klasy 7B :)

 
Więcej »

Spotkanie integracyjne klasy I C

               Dnia 8 września 2017 roku odbył się klasowy piknik w skateparku w Trzebnicy. Uczniowie przybyli na plac zabaw wraz z rodzicami, zaopatrzeni w hulajnogi, rowery oraz rolki. Niektórzy nie mieli ochoty na sportowe wyczyny... a obserwację sportowych wyczynów innych.   W ten sposób celebrowali czas wolny... Piknik był sprzyjającą okazją do rozmów o naszej klasie i dalszych planach. Stał się także inspiracją do wykonania zdjęć klasowych w plenerze. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wspólną zabawę. I czekamy na kolejne spotkania. Pozdrawiamy klasa I C z wychowawcą.

Opracowała Beata Wojda

Więcej »

Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy 2017-09-15 02:00:00

               
           W dniu 11 września 2017 roku Dyrekcja wraz z delegacją nauczycieli z naszej szkoły odwiedziła Panią Halinę Kamińską, emerytowaną nauczycielkę z naszej szkoły, z okazji Jej 90 urodzin.Pani Halina powitała nas z wielką radością,Opowiadaniom i wspomnieniom nie było końca.........
                                                                                                         Marta Sadowska
Więcej »

Spotkanie z dr Andrzejem Kruszewiczem w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu

14 września 2017r. w Trzebnickim Centrum Kultury i Sportu odbyła się prelekcja doktora nauk weterynaryjnych – Andrzeja Kruszewicza.                                                                                                        

 Pan Andrzej Kruszewicz jest dyrektorem warszawskiego ZOO, z zamiłowania podróżnik i ornitolog. Od dziecka Jego pasją były ptaki, dlatego też chętnie podzielił się swoją wiedzą z uczestnikami spotkania. Dyrekcja naszej szkoły: p. Jadwiga Kalinowska, p. Małgorzata Gadawska, p. Jowita Pietrzykowska-Dziwak, nauczyciele opiekunowie klas IV oraz Vc i d mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną.                                                                                                        

Na początku spotkania p. Kruszewicz wyjaśnił pochodzenie ptaków oraz wskazał cechy charakterystyczne tej grupy zwierząt. Charakterystyce zostały poddane także wybrane ptasie gatunki. Należy również podkreślić, że dr Kruszewicz oprócz ogromnej wiedzy posiada także dar jej przekazywania, dlatego też zajęcia w TCKiS  okazały się bardzo ciekawe i kształcące.

                                                                                                         O. Gardiasz

Więcej »

ZAJĘCIA EKOLOGICZNE W OŚRODKU LECZENIA I REHABILITACJI DZIKICH ZWIERZĄT W ZŁOTÓWKU

Dnia 13 września 2017 roku uczniowie klasy  5a i 5b wraz z nauczycielkami przyrody panią Olgą Gardiasz i panią Anną Just wybrali  się na wycieczkę do Ośrodka Leczenia i Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Złotówku. Ośrodek ten prowadzony jest przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.     

Na samym początku uczniowie wysłuchali krótkiego, ale bardzo ciekawego wykładu dotyczącego pracy ośrodka i gatunków zwierząt, które do niego trafiają. Dzikie zwierzęta - dziki, lisy, kuny, a nawet borsuki są odławiane i przewożone do ośrodka, w którym otrzymują fachową opiekę.  Znajdują się tu między innymi zwierzęta, które są odbierane z miejsca wypadku drogowego.                               

Prowadzący przybliżył uczniom gatunki dzikich zwierząt polskiej fauny, która przebywa na terenie ośrodka. Uczniowie rozpoznawali na fotografiach gatunki zwierząt dziko występujących w Polsce, by później część z nich móc zaobserwować na żywo. Edukator przedstawił uczestnikom między innymi,  w jaki sposób odróżnić zająca od królika oraz jak nazywa się samiec i samica sarny czy też jelenia. Dzieci miały możliwość zobaczenia zębów dzików, poroża jelenia i piór bażanta.                                     

Po bardzo interesującej prelekcji mogliśmy oglądać zwierzęta przebywające w ośrodku. Dzieci zobaczyły na żywo między innymi dziki, daniele, jelenia, lisa oraz łanię Basię, która wzbudziła w uczniach największy zachwyt. Duże zainteresowanie uczniów przykuły psy myśliwskie. Uczniowie mogli również zobaczyć jak  wygląda paśnik dla zwierząt czy ambona myśliwska.                                             

  Zajęcia były bardzo ciekawe i kształcące.  Uczniowie wrócili z wycieczki  zadowoleni i bogatsi w wiedzę na temat dzikich zwierząt.      

                                                                                                                         Monika Więckowska                                                                                                                                                      

Więcej »

Odpłatność za obiady za  IX  2017

Szanowni Państwo !!!

Odpłatność za obiady za m-c wrzesień 2017 wynosi 91,20 zł (19 obiadów  X 4,80)

Proszę dokładnie przeliczać należności za obiady lub konsultować z p. intendentką wysokość płatności aby wpłaty były zgodne "co do grosza"

Wpłaty należy dokonać w Banku Spółdzielczym  w Trzebnicy ul.Prusicka 1 na :

nr konta 40 9591 0004 2001 0000 5845 0003

W zasobach znajduje się druk deklaracji, którą należy wypełnić i dostarczyć do p.Intendentki

Więcej »

Rozpoczęcie roku szkolnego oddziałów przedszkolnych

                     4 września o godz. 8.00 dzieci z oddziałów przedszkolnych spotykają się z wychowawcami na inauguracji roku szkolnego w swoich salach.
 
0 a - sala 20 - wych. Pani Dorota Surowiec
0 b - sala 18 - wych. Pani Beata Jędruszek
0 c - sala 22 - wych. Pani Anna Lew

Więcej »

Odjazdy gimbusów 4.09. 2017 r.

Odjazdy gimbusów rano 4.09. 2017r.

Podane godziny są orientacyjne – uczniowie zobowiązani są być na przystanku 5 minut przed planowanym odjazdem autobusu.

Opiekun Pani Karolina Hałdzińska

Księginice -  7.30, Jaszyce – 7.33

Opiekun Jadwiga Widurska

7.35 – Kobylice, Księginice

Opiekun Pani Janina Kalmuk

7.00 – Będkowo, 7.15 – Węgrzynów, 7.35 – Brzyków

Opiekun Pani Jolanta Kikut

7.05 - Głuchów Dolny , 7.08 – Piersno, 7.12 – Boleścin, 7.17 – Łozina, 7.22 – Skarszyn, 7.27 – Głuchów Górny, 7.35 – Raszów

Opiekun Pani J. Widurska

6.53 – Marcinowo, 6.56 – Rzepotowice, 6.59 – Przecławice, 7.01 – Piekary , 7.04 – Kowale, 7.06 – Kowale sklep, 7.10 – Borkowice, 7.12 – Droszów, 7.15 – Malczów

Opiekun Pani Urszula Szumańska

7.30 – Świątniki,  7.37 – Sulisławice

Opiekun Pani Małgorzata Wójcik

7.20 – Prusice, 7.25 – Wszemirów, 7.30 – Pawłów, 7.35 – Małuszyn, 7.38 Nowy Dwór

 

Odjazdy autobusów w poniedziałek 4.09.2017 r.

Księginice, Jaszyce, Kobylice,Ligota Masłów Cerekwica          -  godz. 10.30

Marcinów, Rzepotowice -  godz. 10.30

Malczów, Węgrzynów, Droszów,Będkowo – 10,30 

Świątniki, Sulisławice –   godz. 10.30

 

Brzyków, Nowy Dwór, Małuszyn, Pawłów -  godz. 10.30

 

Brochocim, Taczów, Raszów – godz. 10.30

 

 

 

Więcej »

SZANOWNI PAŃSTWO!!!

              WSZYSTKICH RODZICÓW ZAINTERESOWANYCH POMOCĄ FINANSOWĄ W FORMIE STYPENDIÓW SZKOLNYCH INFORMUJEMY, ŻE OD BIEŻĄCEGO ROKU SZKOLNEGO WSZELKIMI FORMALNOŚCIAMI ZWIĄZANYMI Z TĄ FORMĄ POMOCY ZAJMUJE SIĘ TRZEBNICKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ. W CELU POBRANIA WNIOSKÓW ORAZ ZASIĘGNIĘCIA SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI PROSZĘ ZGŁASZAĆ SIĘ DO OPS W URZĘDZIE MIEJSKIM PRZY ULICY PIŁSUDSKIEGO 1 DO POKOJU NR 120 NA II PIĘTRZE.

 TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW:

 OD 1 WRZEŚNIA 2017ROKU DO 15 WRZEŚNIA 2017 ROKU.

 

Więcej »

Święto Wojska Polskiego

             

          15 sierpnia przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w uroczystych​ obchodach Święta Wojska Polskiego. Nasza delegacja uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny odprawionej w Bazylice oraz uroczystościach przy Krzyżu Katyńskim i Pomniku Sybiraków.

Więcej »

Scroll To Top