Home / Gmina Trzebnica / Trzebnica

Category Archives: Trzebnica

Feed Subscription<

MARATON PISANIA LISTÓW AMNESTY INTERNATIONAL

13 grudnia 2019 r. klasa 8 d z wychowawczynią wzięła udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International organizowany przez Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy. Przed rozpoczęciem pisania obejrzeliśmy krótką prezentację na temat maratonu przygotowaną przez uczennice goszczącej nas szkoły. Klasy IV-VIII -aktualności Więcej »

Mikołajki

Tradycyjnie 6 grudnia odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Najbardziej wyczekiwany gość przez najmłodszych uczniów, rozdał prezenty w poszczególnych klasach. Uczniowie z wielką radością powitali Mikołaja i przypomnieli sobie historię tego świętego. W szkole zapanowała bardzo wesoła atmosfera i radość ze zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Więcej »

Szlachetna Paczka w SP3

„Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc.” Szkolny Klub Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej nr3 w Trzebnicy również zorganizował zbiórkę funduszy na ten szlachetny cel. Nasi wolontariusze piekli i sprzedawali różne słodkości, za które zebrali łącznie 560 złotych. Maks Piziewicz i Jakuba Hetman wyruszyli z zakupionymi wcześniej artykułami do punktu odbioru paczek, aby z wielką dawką radości życzliwości tam również pomagać- zarówno w pakowaniu, jak i dostarczaniu innym paczek. Myślimy, że na twarzach obdarowanych będzie gościł uśmiech, ale wszyscy wolontariusze zgodnie twierdzą, że pomaganie innym sprawia im wielką radość. Więcej »

Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy

Już dziś, tj. 12 grudnia w naszej szkole poczuliśmy cudowną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Odbył się Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy, w którym wzięły udział wszystkie klasy oraz oddziały przedszkolne. Uczniowie, nauczyciele i rodzice wykonywali różne świąteczne ozdoby, tworzyli ciekawe kramy, przyrządzali potrawy i dekorację. Pomysłów było mnóstwo, a każde stoisko miało swój klimat i każde było inne. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tej pięknej imprezy. Więcej »

Tydzień Edukacji Globalnej

W dniach 18-29 listopada Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebnicy we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym aktywnie uczestniczyła w Tygodniu Edukacji Globalnej. 21. edycja tej edukacyjnej akcji zainicjowanej przez Radę Europy, przebiegała pod hasłem “Pobudka! To ostatni dzwonek dla klimatu!”. https://sp3trzebnica.edupage.org/text19/ Więcej »

Światowy Dzień AIDS

1 grudnia to z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzień walki z AIDS oraz solidarności z nosicielami wirusa HIV. Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy został wygłoszona prelekcja Pani mgr inż. Izabeli Korpowskiej, pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy. Zajęcia miały charakter otwarty. https://sp3trzebnica.edupage.org/text19/ Więcej »

Andrzejki w naszej świetlicy!

W piątek 29 listopada dzieci z klas II-IV uczęszczające do świetlicy szkolnej obchodziły dzień św. Andrzeja- tzw. „Dzień wróżb”. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji. https://sp3trzebnica.edupage.org/text/?text=text/text18&subpage=2 Więcej »

Tydzień Edukacji Globalnej trwa

Z powodów organizacyjnych obchody Tygodnia Edukacji Globalnej wydłużyliśmy do dwóch tygodni. Uczniowie klas VIe, VId i VII a uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez maturzystki z Liceum Ogólnokształcącego. Zajęcia dotyczyły wpływu zmian klimatycznych na częstotliwość katastrof naturalnych oraz zalet i wad biopaliw. Uczniowie pozostałych klas szóstych wezmą udział w podobnych zajęciach w najbliższych dniach. https://sp3trzebnica.edupage.org/text19/ Więcej »

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada 2019 r. dla dzieci z oddziałów zerowych oraz klas Ia i I b nie był zwykłym poniedziałkiem. Tego dnia uczniowie mogli przynieść do szkoły ulubione pluszaki. Przywilej przysługiwał ze względu na stosunkowo nowe święto, Światowy Dzień Pluszowego Misia. https://sp3trzebnica.edupage.org/text18/ Więcej »

„Dom Drzewa”

Uczniowie klasy II a, oraz dzieci z grupy 0 c miały okazję odwiedzić ośrodek edukacyjny „Dom Drzewa”. Podczas pobytu dzieci miały okazję brać udział w projekcji filmu z którego dowiedziały się jaką rolę spełniają leśnicy oraz jak duże znaczenie dla całego ekosystemu stanowią lasy. Lekcje przyrodnicze urozmaicone były spacerem po lesie w którym dzieci budowały szałasy oraz częścią plastyczną. Zajęcia bardzo się uczniom podobały. A.Zych, A. Woźna https://sp3trzebnica.edupage.org/text18/ Więcej »

Tydzień Edukacji Globalnej – zajęcia w klasach I-III

W ramach Tygodnia Edukacji Globalnej odbywają się w naszej szkole zajęcia, prowadzone przez wolontariuszki z Liceum Ogólnokształcącego. Uczennice, przygotowane przez panią Monikę Komisarczyk i panią Annę Banaś, prowadzą lekcje o zmianach klimatycznych. W przyszłym tygodniu w podobnych lekcjach wezmą udział uczniowie klas szóstych, a część ósmoklasistów skorzysta z gier terenowych, przygotowanych na terenie Liceum. https://sp3trzebnica.edupage.org/text18/ Więcej »

Wycieczka do planetarium i obserwatorium meteorologicznego

20 listopada uczniowie z kół geograficznych dla klas V i VI pojechali do Wrocławia do dwóch obserwatoriów Uniwersytetu Wrocławskiego. Najpierw obejrzeliśmy pokaz w planetarium obserwatorium astronomicznego. Zobaczyliśmy niebo nad Wrocławiem, najważniejsze gwiazdozbiory nieba północnego, planety Układu Słonecznego, gwiazdozbiory zodiakalne i najciekawsze obiekty dalekiego kosmosu. Następnie przejechaliśmy do obserwatorium meteorologicznego. W ramach projektu „Czy wiesz czym oddychasz? – kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz czystszego powietrza – LIFE-MAPPINGAIR/PL” wysłuchaliśmy wykładu “Czy zje nas Smog?”. Więcej »

Wieczór w teatrze

19 października klasa VIII d wybrała się pod opieką p. Agnieszki Drohomireckiej i p. Ilony Rudzińskiej do Wrocławia na wieczorny spektakl do Teatru Polskiego. Uczniowie obejrzeli fantastyczną, przezabawną, jedną z najlepszych na świecie komedii – „Mayday”, która bawi widzów już od 25 lat. https://sp3trzebnica.edupage.org/text19/ Więcej »

Scroll To Top