Category Archives: Malin

Feed Subscription<

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku

Wszystkim mieszkańcom Malina, ich rodzinom, gościom oraz sympatykom naszej pięknej miejscowości życzymy cudownych, spokojnych świąt Bożego Narodzenia, by czas wam płynął w miłej atmosferze, a dojazd do domu był już zawsze tak szybki jak ostatnio :)  Składamy też Wam życzenia wszelkiej pomyślności w nowym 2018 roku, byśmy wszyscy spędzli go w zdrowiu i spokoju. Sołtys, [...] Więcej »

Koncert Góralek w Szymanowie

W niedzielę 26listopada w Szymanowie odbył się koncert Zespołu Malinianie oraz dodatkowo na scenie zaśpiewali Szymanowianie i Strzeszowianki. Ģóralki z Malina wystąpiły w nowo zakupionych strojach. Środki na ten cel pozyskano z projektu „zDolny Śląsk Lokalnie”. W ramach projektu został zamówiony także catering, który przygotowała Pani Krystyna Leszek Korgól – serdecznie dziękujemy. Dziękujemy Paniom za [...] Więcej »

Zakup strojów dla Góralek

Nieformalna grupa z Malina otrzymała dofinansowanie na realizacje projektu: ” Góralskie śpiewanie jako zachowanie tradycji ludowych” w ramach którego zakupiono stroje góralskie dla 6 Góralek w Malinie, oraz zaplanowano koncert góralskiego śpiewania i wspólną biesiadę z cateringiem. Projekt współfinansowany jest  ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz [...] Więcej »

Warsztaty pierogowe w Malinie

21 listopada w Malinie obyły się  drugie warsztaty z lepienia pierogów na różne sposoby ramach projektu: ”Smaczne towarzystwo – integracja społeczności lokalnej przez kultywowanie tradycji kulinarnych”  współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków własnych Operatorów.  Frekwencja dopisała aż nam brakowało stanowisk do pracy. Pierogi [...] Więcej »

Warsztaty pierogowe w Pierwoszowie

20 listopada w Pierwoszowie obyły się  pierwsze warsztaty z lepienia pierogów na różne sposoby ramach projektu: ”Smaczne towarzystwo – integracja społeczności lokalnej przez kultywowanie tradycji kulinarnych”  współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz ze środków własnych Operatorów. Uczestnicy ulepili pierogi z kapustą i grzybami, ruskie, ze [...] Więcej »

Projekt „zDolny Śląsk Lokalnie”

Nieformalna grupa z Malina otrzymała dofinansowanie na realizacje projektu:”Smaczne towarzystwo – integracja społeczności lokalnej przez kultywowanie tradycji kulinarnych” w ramach którego zorganizowała dwa warsztaty lepienia pierogów w Malinie i Pierwoszowie oraz zakupiła niezbędne artykuły, narzędzia i małe adg potrzebne do przeprowadzenia warsztatów. Projekt współfinansowany jest  ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, [...] Więcej »

Fotorelacja z Przeglądu Śpiewających Wsi w Malinie 2017

W Malinie 9 lipca 2017 roku odbyła się kolejna edycja imprezy pn.: „Śpiewające Wsie”. Podczas wydarzenia rozstrzygnięty został konkurs na najlepsze ciasto i deser z malin. Komisja konkursowa w składzie: Katarzyna Jarczewska, Jakub Bronowicki, Paweł Kamiński, Ewa Kargol, Małgorzata Ottenbreit przyznała trzy nagrody w obu kategoriach: Ciasta: I miejsce: Anna Wawrzyniak II miejsce: Elżbieta Laszczyk [...] Więcej »

Scroll To Top