Home / Gmina Wisznia Mała / Wysoki Kościół

Category Archives: Wysoki Kościół

Feed Subscription<

W Wysokim Kościele powstanie strefa aktywności gospodarczej

Rada Gminy Wisznia Mała podjęła pod koniec maja uchwałę (nr VII/VII/61/15) o przystąpieniu do sporządzania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu położonego w obrębie Wysoki Kościół. Planem pod nazwą MPZP Wysoki Kościół AG, objęty będzie teren znajdujący się w obrębie naszej wsi i położony pomiędzy drogą krajową nr 5 i przyszłą drogą ekspresową S5. Z uwagi... Więcej »

Film połączy pokolenia mieszkańców Wysokiego Kościoła i Gminy Wisznia Mała

Jeszcze w tym roku mieszkańcy Wysokiego Kościoła będą mogli: Wszystko to odbędzie się w ramach działania „Film łączy pokolenia” będącej częścią projektu „Kultura na Zakręcie” dofinansowanej przez OKSiR Wisznia Mała. O przedstawienie szczegółów poprosiłem liderki projektu: sołtys Katarzynę Janik i przewodniczącą rady sołeckiej Paulinę Ozimek. K.J. – Wydarzenie składać się będzie z trzech etapów powiązanych... Więcej »

Puchar Polski w DogTrekkingu – plan parkingów

Ponad 200 osób zarejestrowało się na zawody w dogtrekkingu, które odbędą się 20 czerwca w Wiszni Małej. Większość na pewno przyjedzie własnymi samochodami. Dla nich właśnie, opracowaliśmy plan parkingów w rejonie boiska gdzie znajdować się będzie Start i Meta. Wszystkich mieszkańców gminy Wisznia Mała, którzy mają zamiar pokibicować zawodnikom prosimy o nie parkowanie samochodów na... Więcej »

Listy startowe Pucharu Polski w Dogtrekkingu w Wiszni Małej.

Do zawodów zostało tylko 10 dni. Tak jak oczekiwaliśmy lista uczestników nie zamknie się na 100 osobach i codziennie ktoś się jeszcze zapisuje na naszą edycję Pucharu Polski w Dogtrekkingu. W tej chwili na listach startowych jest już 140 zawodników – najwięcej uczestników wybrało kategorię rodzinną MINI – 15km. Do końca tygodnia, na stronie dogtrekking.com.pl... Więcej »

Wniosek o zamontowanie dodatkowego wodomierza

O tym, że już niedługo nasza wieś będzie skanalizowana nikomu przypominać chyba nie trzeba. Wraz z podłączeniem gospodarstwa domowego do kanalizacji zostaniemy obciążeni kosztami odprowadzania ścieków, które zostaną doliczone do każdego m3 wody zużytej. Warto już teraz pomyśleć o zamontowaniu dodatkowego licznika wody używanej do podlewania ogrodów. W tym celu należy ze strony Przedsiębiorstwa Gospodarki... Więcej »

Do zawodów zostało 30 dni – rozpoczynamy zapisy online

Regulamin Pucharu Polski w DogTrekkingu 1. Cel zawodów: Popularyzacja turystyki w towarzystwie psa. Promowanie regionalnych szlaków i miejscowości turystycznych. Wyłonienie najlepszych zawodników w Dogtrekkingu. Propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji. 2. Nazwa imprezy: Puchar Polski w Dogtrekkingu 2015 3. Organizator: SPORTSHOOTER, ul. Cieszyńska 7, 41 – 500 Chorzów 4. Kontakt: Oficjalna strona internetowa:... Więcej »

Rekordowa frekwencja szykuje się na zawodach w Lublińcu w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu

Już w najbliższą sobotę, w Lublińcu odbędzie się pierwszy z pięciu biegów w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Dla przypomnienia zawody odbędą się w tym roku w pięciu miejscowościach: 11 kwietnia – w Lublińcu, 9 maja w Złotym Stoku, 20 czerwca w Wiszni Małej, 29 sierpnia w Przesiece, 26 września w Wiśle (finał). 3 dni... Więcej »

Powiat Trzebnicki wspiera działalność Stowarzyszenia Wysoki Kościół

To już oficjalna informacja: Zarząd Powiatu Trzebnickiego podjął Uchwałę (Nr 34/15) (w sprawie przyznania dotacji dla organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów dzialających w sferze pożytku publicznego, uczestniczących w otwartym konkursie ofert na wspieranie realizacji zadan publicznych Powiatu Trzebnickiego, ogłoszonego Uchwalą Zarządu Powiatu Nr 20/15 z dnia 04 lutego 2015 r.), w której przyznaje Stowarzyszeniu Wysoki... Więcej »

Już 11 kwietnia w Lublińcu odbędzie się pierwszy bieg w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu

Za oknami słońce – chce się biegać… jak psu szczekać. Przed nami nowy sezon dogtrekkingowy. Sezon, w którym po raz pierwszy na liście zawodów w ramach Pucharu Polski w Dogtrekkingu pojawiła się Gmina Wisznia Mała. Położona na północ od Wrocławia, gmina wiejska Wisznia Mała stosunkowo najmniej, spośród wszystkich gmin sąsiadujących z Wrocławiem poddawała się w... Więcej »

Scroll To Top